Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Kasım 2020 Cumartesi
8 °C Çok bulutlu

Babacan: Sandıktan sonra Bingöl'ü unutuyorlar

Partisinin 1'nci Olağan Kongresin konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan; 'Bugünkü iktidar, Bingöl'ümüzden verilen desteğin, oyların kıymeti bilmiyor. Sandıkla işleri bitince ortadan kayboluyorlar. Ama değerli yol arkadaşlarım, biz Bingöl'ümüzün kalkınması için gereken her türlü desteği sağlayacağız.'

15 KASIM 2020 PAZAR 18:41
48
6359
21
AA aa
Babacan: Sandıktan sonra Bingöl`ü unutuyorlar

DEVA Partisi 1'nci Olağan Kongresi Havuzbaşı Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Divan kurulu ve İl yönetiminin hazır bulunduğu kongreye DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Elazığ kongresinin ardından katıldı.  

Konuşmasına ülke gündemindeki sorunlarla başlayana Babacan, geçtiğimiz hafta görevden istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı da eleştirdi.  

Sert eleştirilerde bulunan Babacan; “Ekonomimiz uçuyor diyenler, kendi kendilerini yalanladılar. Ekonomiyi batırdılar, şimdi de ortadan kaybolalım diyorlar” diyerek, şu ifadelere yer verdi:  

“Biliyorsunuz ülkenin durumunu yere göğe sığdıramayanlar, aylardır millete masal anlatanlar geçen hafta iflas ettiklerini açıkladılar. Ekonomimiz uçuyor diyenler, kendi kendilerini yalanladılar. Ekonomiyi batırdılar, şimdi de ortadan kaybolalım diyorlar. Yahu durun! Nereye kayboluyorsunuz? Gitmenin de bir adabı, usûlü vardır. İki senede ülkeyi iki kat borca soktuğunuzu gizleyip mi gideceksiniz? Arkadaşlar ilgili kişi sosyal medyada paylaştığı mesajdan sonra devir teslim törenine bile gelemedi, çünkü milletin içine çıkacak yüzleri kalmadı. Çünkü bu milletin gözünün içine bakacak yüzleri kalmadı. Türkiye'yi yoksullaştırdılar. Anayasayı askıya aldılar. Hukuku çiğnediler. Şimdi devlet protokolünü hiçe sayarken kendilerini o makama, sırf akrabası olduğu için getirene güveniyor. Biz de tüm bunlardan sorumlunun kim olduğunu biliyoruz. Bu sistem ile ülkenin kaderinin sadece tek bir kişinin iki dudağı arasına sıkıştığını çok iyi biliyoruz. Milletimiz her şeyi görüyor.” 

“BİZ BİNGÖL'ÜN SORUNLARINA DEVA OLMAK İÇİN HAZIRIZ” 

Rant gözlüklerini takanların Bingöl'ün mimarisini düşünmediğini vurgulayan Babacan; “Değerli Bingöllü hemşerilerim, Bingöl il teşkilatımızın yaş ortalaması 34. bu dinamizm bizi çok heyecanlandırıyor. Oldukça genç bir kadromuz var. Bingöl'ün sorunlarını biliyoruz. Biz Bingöl'ün sorunlarına deva olmak için hazırız. Bingöl'de çarpık kentleşme çok ciddi bir problem. Rant gözlüklerini takanlar, şehrin toplumsal yapısını, estetik yapısını, mimarisini hiç umursamamışlar. Birinci dereceden deprem bölgesi olan Bingöl'de inşaatlar denetlenmemiş. Kentsel dönüşüm uygulamaları tüm Türkiye'de olduğu gibi burada da fiyaskoya dönüşmüş durumda. Biliyorsunuz, Bingöllü 923 aileye “1 yılda anahtar teslim” sözü verildi, oturdukları 295 hane yıkıldı. Ardından 2 defa temel atma töreni gerçekleştirdiler ama üç yıldır bir çivi bile çakılmadı. Kira yardımının sözü verildi ama bu sözde de durulmadı. Kentsel dönüşüm projelerinin amacı birilerinin rant elde etmesi değildir. Vatandaşların afete dayanıklı hanelerde oturmasını sağlamaktır. Biz öncelikle afet öncesi riskin en aza indirilmesine yönelik tedbirleri planlayacağız.  Bu kapsamda tüm yapıları denetleyeceğiz. Deprem ve sel açısından en riskli bölgelerden başlayarak bir kentsel dönüşüm programını derhal uygulayacağız. Böylece hastane, okullar ve diğer kamu binaları öncelikli olmak üzere tüm yapılarımızı depreme ve diğer afetlere dayanıklı hale getireceğiz” dedi.  

2010 YILINDA İHALESİ YAPILDI, 2017'DE HİZMETE AÇILDI 

Bingöl Devlet Hastanesi'ndeki eksiklere de değinen Babacan, hastanelerde doktor ve teçhizat eksikliği yaşandığını vurguladı.  

Babacan; “2010 yılında ihalesi yapılan 250 yataklı Bingöl devlet hastanesi ancak 2017 yılında hizmet vermeye başladı. Bu zaman diliminde Bingöllü vatandaşlarımız mağdur oldu. Yapılacağı sözü verilen hastaneler için bir tane kazma bile vurulmadı. Mevcut hastanelerde teçhizat ve doktor yetersizliği yaşanıyor. Bingöl'deki bir hastanın ameliyat için çevre illere sevk edilmesi ciddi bir sorundur. Taşımalı hasta diye bir sistem olur mu? Bunlar yapıyorlar. Halkımızın sağlığı yollarda tükeniyor” diye konuştu.  

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:  

“BİNGÖL ERZURUM VE BİNGÖL DİYARBAKIR YOL İNŞAATI HALEN BİTİRİLMEDİ” 

“Değerli arkadaşlar, Bingöl'ün bir diğer sorunu da ulaşım. 2010 yılında ihalesi tamamlanan Bingöl Erzurum ve Bingöl Diyarbakır yol inşaatı halen bitirilmedi. Bu kadar önemli bir yolun bitirilememesi, Bingöl'e değer vermediklerini gösteriyor. ulaşım yetersizliği olunca ne oluyor arkadaşlar? Yatırımcının maliyeti artıyor. Zaten ekonomik öngörülmezlik, hukuki güvensizlik yüzünden yatırımcı korkuyor. Bir de üstüne yol masrafı olunca yatırımcı Bingöl'e yatırım yapmaktan kaçınıyor. Yatırım olmadıkça Bingöl'ün ekonomisi de yara alıyor. İşsizlik rekor seviyede. Bingöl'de istihdam yaratmak adına somut adımlar atılmıyor.” 

“MÜLAKAT SİSTEMİNİ KALDIRACAĞIZ” 

“Gençlerimiz işsiz bırakılıyor. Bakın, Bingöl'de canına kıyan gençlerimiz oldu.  Gençlerimizin yarınlardan umudunu kesmesi, hayatını sona erdirmeyi düşünmesi bile utanç verici arkadaşlar. Gelecek kaygısı, işsizlik can yakıyor, can alıyor. Deva partisi, bu ümitsizliğe son vermek için hazır. Biz, kamuda işe alımlarda mülakat sistemine son vereceğiz. Gençlerimizin yazılı sınavlardan aldıkları yüksek puanlara rağmen işsiz bırakılmalarına sebep olan mülakat sistemini kaldıracağız. Onun adamı, şunun yakını, o partiden, bu fikirden diyerek gençlerimiz arasında liyakate, bilgiye değer vermeyen bu uygulamaları kaldıracağız. halkımızın refah seviyesini layık olduğu seviyeye yükselteceğiz.” 

“ÜLKEYİ YÖNETENLER DESTEK YERİNE ÇİFTÇİLERİMİZİ KREDİ BATAĞINA SOKUYOR” 

“Bingöllü çiftçilerimize de destek verilmiyor, üreticilerimiz ve ürünlerimiz korunmuyor. Döviz kuru arttıkça girdi fiyatları artıyor. Çiftçilerimizin maliyetleri artıyor, ama ülkeyi yönetenler destek yerine çiftçilerimizi kredi batağına sokuyor. Plansız ve programsız hareket edildiği için Bingöl tarımda yeterli üretim sağlayamıyor. Biz deva partisi olarak, çiftçilerimizin gelirlerini öngörülebilir ve istikrarlı kılmayı hedefliyoruz. Tarım meslek liseleri açacağız. Bu liselerden mezun olan gençlere destekler sunacağız. Böylece mesleğin gençleştirilmesini, gençlerimizin tarımla zenginleşmesini, ülkemizin kaliteli tarım ürünlerine ulaşmasını sağlayacağız. Bingöl, hayvancılık alanında potansiyelinin çok altında kalıyor. Süt üretiminden küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığına varana dek çok ciddi bir potansiyele ve güce sahip olmasına rağmen değerlendirilmiyor. Süt üreticilerimiz desteklenmiyor. Teşvik takviminin belirlenmemesi üreticimizi korumasız bırakıyor. Bu kıymetli potansiyelden yararlanabilmek için tarıma ve hayvancılığa dayalı organize sanayi bölgeleri kurulmalı ve özellikle organik tarım desteklenmelidir. Yem üretimi için etüt çalışmaları yapılmalıdır. Bingöl'ümüzün sorunları çok. Bugünkü iktidar, Bingöl'ümüzden verilen desteğin, oyların kıymeti bilmiyor. Sandıkla işleri bitince ortadan kayboluyorlar. Ama değerli yol arkadaşlarım, biz Bingöl'ümüzün kalkınması için gereken her türlü desteği sağlayacağız.” 

“BİNGÖL'ÜN DEMOKRASİYE İHTİYACI VAR” 

Biz Bingöl'ün sorunlarını biliyoruz. Bingöl'ün demokrasiye ihtiyacı var. Bingöl'ün atılıma ihtiyacı var. Biz Bingöl için tüm Türkiye için hazırız. Soruyorum şimdi; Bingöl hazır mı? … saygıdeğer arkadaşlar; deva partisi, kadınlarla gençlerle, çiftçilerle, emeklilerle, öğretmenlerle işçilerle, esnafla eşitlik için, adalet için, özgürlük için yola çıktı. Çözüm haritamız belli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Hep beraber Türkiye'nin yaralarını saracağız. Biz Türkiye'nin haysiyetli insanları için buradayız. Artık Türkiye'nin deva'sı var, Bingöl'ün Deva'sı var ve biz hazırız.” 

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64546)
17 Kasım 2020 Salı 17:01
sen sadece yonlendirilensin okadar
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64539)
17 Kasım 2020 Salı 14:21
Şöyle ki bir tarafta hatasıyla katkısıyla bir parti var AK PARTİ ve bu parti 2000'li yılların başında ülkemizin sıkıntılı bir sürecinde bayrağı devraldı insanların güvenmekten başka şansları yoktu ki güvenmekte bence haklı çıktılar ancak şuan durum diğer partiler için dejavantajlı çünkü bir tarafta ne olduğu belli olan bir parti 'AK PARTİ' diğer tarafta ise ne yapacakları öngörülemeyen dolayısıyla oy vermenin riskli olarak görülebileceği 'DEVA PARTİSİ' gibi partiler demem o ki AK PARTİ 2000!li yılların başında aldığı bu bayrakla avantajı taaa o zamna kağtı diye düşünüyorum
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64525)
17 Kasım 2020 Salı 09:16
Yaw herkes bu memleket için ölüyor neredeyse ama hiçbir gelen de gideni aratmıyor bu ne yaman çelişki be anne...ne kadar çok seviyorsunuz bizi yahu bize kurban oldunuz de yeter artık, bu ne yaman aşk bu ne yaman çelişki..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64519)
17 Kasım 2020 Salı 09:03
bu gençlerde iş var gibi, ancak memleketin birliğe ve milliliğe ihtiyacı var
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64492)
16 Kasım 2020 Pazartesi 20:50
Sayın Ali Babacan kendi partisine deva olsun Bingölümüze deva olmasın kendisi daha evvel nerdeydi şimdi AKP tiyi eleştiriyor ekonomi bakanıydı Bingölün Devlet hastanesi 7 yılda yapıldığını söylüyor kendisi niye 2 yılda bitirmedi şimdi AKP tiyi kötülüyor şimdi ben sorarım sen kim tanıyordu seni AKP ti sayesinde tanrıların bunuda Reis Recep Tayyip Erdoğan sayesinde unutma Ben bildiğim Cesur Bingöl Durmak yok yola devam diyor sayğılarımla
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64487)
16 Kasım 2020 Pazartesi 19:32
daha düne kadar sizde hükümette yokmuydun o unutanlar arasinda
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64474)
16 Kasım 2020 Pazartesi 13:23
13 yıl bakanlık döneminde kaç defa bingöl e geldin sayın bakan..
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64466)
16 Kasım 2020 Pazartesi 11:35
Eğer bunlarda diğerleri gibi şimdi seçime kadar iyi görünüp sonradan yolsuzluk adamcılık, torpil, yüklü miktardaki ihaleleri partizanlarına vereceklerse inşallah asla ve asla iktidar olmazlar ama en başta her alanda dürüst olurlarsa iktidar olmasını isteriz çünkü ülkenin yeni bir değişikliğe ve demokrasiye ihtiyacı var
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64461)
16 Kasım 2020 Pazartesi 11:05
Hoş Geldiniz BİNGÖL ' ümüze. Babacan TAHSİN.
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64456)
16 Kasım 2020 Pazartesi 10:18
Sanki ömründe ilk kez siyasete giren biri konuşuyor, yahu sayın deva başkanı, sen de yıllarca iktidar partisinde en önemli rollerde bulunmadın mı? Uyanıka bakın hele tüm kötülükleri mevcut akpartinin üzerine yıkıyor sanki kendisi pürü pak. Bingöl o zamanlar da böyleydi niye o zaman tepki göstermiyordun, mülakatı kaldıracam diyorsun iyi de akpartideyken niye bu konuları eleştirmiyordun. Eleştirdiğin için partiden kovulmadın ki sana inanalım, fırsat kolladın ve kendine uygun bir zamanda da istifa edip yeni parti kurdun. hayır istifa etmeyecektin, yanlışları eleştirdiğin için kovulacaktın..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
28.11.2020
14:06
2021`de MTV ne kadar olacak?
2021'de MTV ne kadar olacak?
Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde 2021 yılı için artış oranı belli oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi için artış oranını belirleyen yeniden değerleme oranı Resmi Gazete'ye yayımlandı.
27.11.2020
15:37
Ziraat Türkiye Kupası 5`inci Tur eşleşmeleri belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası 5'inci Tur eşleşmeleri belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur eşleşmelerine dair kura çekimi gerçekleştirildi. 15-16-17 Aralık tarihinde oynanacak karşılaşmalar işte şöyle:
27.11.2020
15:33
Erdoğan`dan çok önemli koronavirüs yasağı açıklaması
Erdoğan'dan çok önemli koronavirüs yasağı açıklaması
TÜRKİYE'de koronavirüs vaka sayısı günlük 30 bine dayanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili 'Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız.' dedi.
27.11.2020
15:28
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı?
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı?
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam ediyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için de belli saatler dışında sokağa çıkmak yasak. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi gün ve saatte başlayacak?
27.11.2020
14:49
Bingöl`de tarıma dayalı sanayi geliştirilecek
Bingöl'de tarıma dayalı sanayi geliştirilecek
FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık; 'FKA kanundan aldığı yetkiyle Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerimizin üretim, yenilikçilik, iç ticaret kabiliyetlerini arttıracak, fiziki ve hizmet alt yapılarını güçlendirecektir. Aynı zamanda Bingöl ve Tunceli illerinde tarıma dayalı sanayiyi geliştirecek.'
27.11.2020
14:48
PKK`ya ait sığınak ve malzemeler imha edildi
PKK'ya ait sığınak ve malzemeler imha edildi
Bingöl'de PKK'ya yönelik gerçekleştirilen Yıldırım-9 operasyonu kapsamında terör örgütüne ait sığınak ve malzemeler imha edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın