Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Şubat 2021 Perşembe
7 °C Güneşli

'Adımlar atılırsa nefes almaya devam ederiz'

Esnaflar için pandeminin ilk gününden itibaren iki talepte bulunan Bingöl ESOB Başkanı Ali Bayram: '50 Bin TL faizsiz kredi ve 100 Bin TL 1 yıl sonra ödemesi başlayacak şekilde kredi imkanı. Bu iki adım atılırsa nefes almaya devam ederiz.'

27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA 16:55
9
2059
6
AA aa
`Adımlar atılırsa nefes almaya devam ederiz`

Bingöl ESOB Başkanı Ali Bayram, esnaflar için kredi imkanlarının talep ettikleri şekilde olması gerektiğini belirterek, taleplerini yineledi.

Bayram, “Bingöl ESOB olarak pandeminin ilk gününden beri 2 talebimiz var; 50 Bin TL faizsiz kredi ve 100 Bin TL 1 yıl sonra ödemesi başlayacak şekilde kredi imkanı. Bu iki adım atılırsa nefes almaya devam ederiz. Aksi taktirde her zaman söylediğim gibi esnaf batarsa herkes batar. Taleplerimiz doğrultusunda Halk Bankasından kredi çeken esnaflarımızın ödemesi ertelendi bunun için teşekkür ederim lakin bu kesin bir çözüm değil. Diğer bankalardan kredi çeken esnaflarımız hala kapalı ve mağdur” şeklindeki açıklamalara yer verdi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81059)
30 Ocak 2021 Cumartesi 07:36
sayın alibey yerinde bir talep ancak esnafı ne kadar koruyacak orası muamma neden diye sorarsanız yaşadığım için anlatacam gerçi anlatsamda boş amma ginede yazacam balık bimese halık bilir esnaf kredisini ben kulandım bankalardada kredi kullandım gecikmelerde oldu ancak esnafın yanındayım diye nutuk atıp esnafı tuzağa düşürmekten başka bişey değil beni kulandığım kredı miktarı 28000 taksit tutarı 3500 bir taksidim 20 gün gecikti diye 700 tl geckme aldılar gecikme parasını almalarına rağmen beni icraya verip 4000 tl masraf aldılar bu esnafı korumakmıdır yoksa zulümdür kimse bişey demiyorsa hak
Beğendim (1) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81077)
01 Şubat 2021 Pazartesi 11:58
@Misafir Kullanıcı Esnaf ve Sanatkarlar Kredisini Kullandığınız zaman P Hazine Destekli olarak kullandınız ödenmediği yani gecikmeye girdiğiniz zaman % 20 temerrüt faizi ödeyeceğinizi de biliyorsunuz, defalarca da aranıyorsunuz ödeme yapın diye, işte bu Temerrüt Faizini ödemeyin diye arıyoruz sizleri ama maalesef üstüne siz bizi kötülüyorsunuz, hem ödeme yapmıyorsunuz hem de şikayet ediyorsunuz. Sizinkisi resmen hem suçlu hem güçlü meselesi, ayrıca bu kredileri gününde ödemeniz durumunda herhangi bir sıkıntı yaşamadınız, yaşamazsınız da. o yüzden öncelikle taksitlerinizi zamanında ödemenizi tavsiye ederiz.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81032)
28 Ocak 2021 Perşembe 13:02
bence Ali abinin bu talebi yerinde, makul bir talep. inşallah gerçekleşir
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81088)
02 Şubat 2021 Salı 13:58
@Misafir Kullanıcı Sen daha nerden nasıl ne şartlarla Kredi Kullandığını bilmiyorsun sırf karalama yapmak için yazıyorsun para esnafın parası sen bankadan kullandın ve bankaların gecikme faizlerini de çok iyi biliyorsun burada sırf bir ismi karalamak için farklı şeyler yazıyorsun icraya giden birinin de avukat parası ödemek zorunda olduğunu da biliyorsun. burada boş boş konuşmanın anlamı yok. Ben de bir esnaf olarak yıllardır Esnaf kredisi kullanıyorum bankadan paramı çekiyorum taksitlerimi de bankaya ödüyorum senin gibiler yüzünden limitler artmıyor gecikme yapmayın istediğimiz limiti kullanabilelim.
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81066)
30 Ocak 2021 Cumartesi 22:23
@Misafir Kullanıcı arkadaş sen ne içtin? krediyi sana ali bayram mı veriyor sanıyorsun? Krediyi sana veren banka esnaf odası sadece aracı ve temsilci. Kuralları başta bile bile çekiyorsun krediyi ayrıca haklısın keşke faiz alınmasa ama öyle bir konusuyorsunki sanki ali bayram sana krediyi vermişte üstüne senden para almış. Sen daha nereden kredi çektiğini bilmiyorsun.
YADA SADECE KARALAMA İÇİN YAZIYORSUN
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_81058)
30 Ocak 2021 Cumartesi 07:23
@Misafir Kullanıcı ali bey önce tatlı dille esnafa vereli diyor sonra ufak bir geckmeylen hem faiş bir gecikme zammı yetmiyormuş gibi bide icra takibi başlatıyor kesinlikle esnafın yanında değil kendi menfaati vardır aldığı haksız gecikme bedeli kimin cebine gidiyor 3000 tl olan taksidimi 20 gün geciktirdim diye 700 tl gecikme bedeli olurmu yediyüzü aldı bide icraya verdi 4000 tl de icra ve avukat parasını ödedim bu esnafı korumakmıdır yoksa tuzağa düşürmekmidir hakkımı helal etmıyorum allahın huzurunda şikayet ediyorum devlet yargılamıyorsa allah yargılar çanak tutanlarıda yargılar
Beğendim (1) Beğenmedim (5)Cevapla
24.02.2021
16:07
İşhanına esnaflar talip oldu
İşhanına esnaflar talip oldu
32 yıldır Bingöl Belediyesi İşhanında kiracı olan esnaflar, satışa çıkarılan işhanına talip olduklarını belirterek: 'Satış kararı belediyemiz için zorunlu bir durum teşkil ediyorsa bu satışın 32 yıllık esnafa yapılmasını talep etmekteyiz.'
24.02.2021
16:06
`Zazaca hizmet veren personel var mı?`
'Zazaca hizmet veren personel var mı?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması üzerine verdiği önergede: 'Acil servislerde Zazaca hizmet veren personel var mıdır, varsa sayısı kaçtır?' şeklindeki soruya yer verdi.
24.02.2021
16:05
`Mağduriyetlerin telafisi, zararlarının tazminiyle mümkün olabilir`
'Mağduriyetlerin telafisi, zararlarının tazminiyle mümkün olabilir'
Memur- Sen Kadınlar Komisyonu adına açıklama yapan Sibel Öz: '28 Şubat zihniyetinin tarihin çöp sepetinde gerçek anlamda yerini alması sadece faillerinin mahkûm edilmesiyle değil mağduriyetlerin telafisi, zararlarının tazminiyle mümkün olabilir' dedi.
24.02.2021
16:04
Ders çalışmak için zirveye çıkıyorlar!
Ders çalışmak için zirveye çıkıyorlar!
Adaklı ilçesine bağlı 60 haneli köyde internet çekmediği için 50'e yakın öğrenci eğitim öğretim hakkından mahrum kalıyor. Öğrenciler ders çalışmak ve ödevlerini yapmak için 2 kilometre yürüyüp yüksek dağa çıkıyor.
24.02.2021
16:03
Öğrenciler KYK yurtlarında kalabilecekler
Öğrenciler KYK yurtlarında kalabilecekler
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü, Bingöl Üniversitesinde Yüz yüze eğitim görecek öğrenciler için yurtların açıldığını bildirdi.
24.02.2021
16:02
11 yıl ömür biçilen oğlu için 1 metrelik bebek arabası istiyor
11 yıl ömür biçilen oğlu için 1 metrelik bebek arabası istiyor
Bingöl'de yaşayan Abdullah Ortak, halk arasında 'balık pulu' olarak da bilinen iktiyozis hastalığı ve orta bilişsel gelişmede gecikme tanısı koyulan 9 yaşındaki oğlu Arda için doktorların 10- 11 yıl ömür biçtiğini söyledi. Baba Ortak: 'Doktorun dediğine göre pek ömrü kalmamış. Hayatta tek mutlu olduğu şey, kapının dışında vakit geçirmek. Tekerlekli veya akülü sandalyeyi, belini doğrultamadığı için kullanamıyoruz. Ona içine girebileceği, 1 metrelik alanı olan bebek arabası lazım' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın