Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Kasım 2020 Cumartesi
8 °C Çok bulutlu

14 personelim var, hiç kimseyi işten çıkarmayacağım

Bingöl'de işletmeci olan İsmail Karaaslan, pandemi nedeniyle alınan yeni tedbirleri eleştirerek, 'Çözüm olmadan tedbir alınmaz. Alınan yeni tedbirlerde birçok insan işsiz kalacak. Ben işletmemde çalışan hiçbir personelimi işten çıkarmayacağım. Vardiyalı olarak tüm personellerimle çalışmaya devam edeceğim.'

19 KASIM 2020 PERŞEMBE 17:00
25
4074
8
AA aa
14 personelim var, hiç kimseyi işten çıkarmayacağım

Geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu'nun önerisinin ardından Koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede alınan yeni tedbirler açıklandı.

Açıklanan tedbirlere göre, kafe, kahvehane, restoran gibi birçok işletme masaları kaldıracak ve paket servisi verecek şekilde işletmeye devam edilecek.

Bu kararları eleştiren işletmeci İsmail Karaaslan, yeni tedbirlerde birçok işletmenin kısıtlamaya gittiğini ve çalışanların ise birçoğunun işsiz kalacağını söyledi.

Alınan yeni tedbir kararlarının çözüm odaklı olmadığını ileri süren Karaaaslan, hiçbir şekilde personellerini işten çıkarmayacağını, paket servis işinde vardiyalı olarak personeli çalıştıracağını söyledi.

Karaaslan; “Bu süreç zarfında ben evimi geçirdim geçindirmek de zorlanıyor isem asgari ücretle çalışan insanların vay haline. Kendimce bir tedbir aldım işletme sahibi olarak. Bu süreçte hiçbir elemanımı işten çıkarmayacağım. 14 tane personelim çalışıyor. 14 personelimize vardiya sistemine geçiriyorum. Her çalışanım, mesai arkadaşlarım evlerine götürebilecek bir parça ekmekleri olsun diye bu kararı aldım. Bir elemanın var ve 7 aylık bebeği var. Sadece bir bebeğim masrafı aylık 1500 lira rakamlarında. Onların bu mağduriyetini gidermek adına kendimce bir tedbir aldım. Umarım, benim kararım her işletme sahibine örnek olur ve kimse personel çıkarmaz. İlgili kurumlar, birimler tedbir almıyorsa bu konuda biz almalıyız diyorum. Bu süreçte herkesin birbirine destek olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Alınan tedbir kararlarını eleştiren Karaaslan; “Ben tedbir alınmadan getirilen kurallara karşıyım. Tedbir alınmadan getirilen kural sistemin en büyük hatasıdır diye düşünüyorum. Bir esnaf olarak elemanıma ızgara yemek yasak diyorum? Diyebilme hakkım var ama bir personel yemeği oluşturmam lazım ki onlara bir yasak getirebileyim. Maalesef yakın tarihte tedbir alınmadan pat diye yasaklar getirildi ve bu ciddi anlamda büyük bir mağduriyet yaşattı.  Sosyal yaşamdan uzak insanların toplumla alakalı çözümü olmadan getirdikleri kuralları kabul etmek istemiyorum. Ben kendimce bu çözümü aldım, umarım hem Bingöl'deki esnaflarımız hem de devlet yetkililerimiz bu tedbirlerden dolayı oluşan mağduriyetlere bir çözüm bulurlar” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64633)
20 Kasım 2020 Cuma 15:40
Peki bu arkadaşların sigortasını normal zamanda ödüyormuydun, ya da sigortaları var mı? Yoksa yapmayı düşünüyormusun? Yapmazsan bu suç değil mi?
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64631)
20 Kasım 2020 Cuma 13:40
yaptığınız doğru tebrik ederim ama fotoğraf reklam kokan hareketler
Beğendim (6) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64622)
20 Kasım 2020 Cuma 09:34
Tamam tebrikler güzel bir şey yapmışsınız da iyilik yaptığınız bu insanları yan yana dizip fotoğraflarını çekmek de pek hoş olmamış.
Beğendim (8) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64615)
20 Kasım 2020 Cuma 01:33
Yorum ne olsun?
İnsan evladı bu adam.
Gerçek Müslüman...
Vicdan sahibi bu kirlenmiş toplumda değerlerini örf adetlerini kaybetmemiş şahane bir hemşehrimiz.
ALLAH ondan razı olsun...
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64612)
19 Kasım 2020 Perşembe 22:20
Tebrik ederim çok örnek bir davranış.
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64611)
19 Kasım 2020 Perşembe 20:36
Tebrikler kardeşim, hayırlı kazancın olsun inş.
Beğendim (1) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_64607)
19 Kasım 2020 Perşembe 18:48
DAYAN TIRNAK İLE DİŞ İLE..DAYAN AHLAK İLE ..BİR EVİMİZ VAR SATARIZ PAYLAŞIRIZ..OLMADI ÇADIR KURARIZ..OLMADI KENGER YERİZ..TEDBİR ALMADAN,VARINA VARLIKLARINA YOKSUNLUKLARINA BAKMADAN,KENDİ SİYASİ OY ORANLARINI TESPİT ETMEK İÇİN MİLYARLACA ANKET ARAŞTIRMA MALİYETİ HARCAYANLARIN TUZU KURU..SENİ KUTLUYORUM OĞLUM..'RIZKIMIZI VEREN HÜDADIR KULA MİNNET EYLEMEM' BU ÜLKE ELİTİNE SAHİP ÇIKTI AMA HALKINA ÇIKAMADI..BOŞVER ALLAH BES..GERİSİ TALAN İŞTE..BİRLİKTE PAYLAŞTIKÇA DOYARIZ..ORADA ÇABA UMUT VE İNSANLIK ADINA KAYNATIRIZ KAZANI..HAYDİ BİSMİLLAH..
Beğendim (1) Beğenmedim (4)Cevapla
28.11.2020
14:46
Sert tedbirler hızlıca devreye sokulabilir
Sert tedbirler hızlıca devreye sokulabilir
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin, 'Cumaya kadar seyir netleşir. Eğer bu tedbirler hasta sayılarını, hastane yükünü azaltma anlamında yeterli olmazsa sert tedbirler hızlıca devreye sokulabilir' dedi.
28.11.2020
14:06
2021`de MTV ne kadar olacak?
2021'de MTV ne kadar olacak?
Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde 2021 yılı için artış oranı belli oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi için artış oranını belirleyen yeniden değerleme oranı Resmi Gazete'ye yayımlandı.
27.11.2020
15:37
Ziraat Türkiye Kupası 5`inci Tur eşleşmeleri belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası 5'inci Tur eşleşmeleri belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur eşleşmelerine dair kura çekimi gerçekleştirildi. 15-16-17 Aralık tarihinde oynanacak karşılaşmalar işte şöyle:
27.11.2020
15:33
Erdoğan`dan çok önemli koronavirüs yasağı açıklaması
Erdoğan'dan çok önemli koronavirüs yasağı açıklaması
TÜRKİYE'de koronavirüs vaka sayısı günlük 30 bine dayanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili 'Biz şu anda Sağlık Bakanlığımızın da attığı adımlarla tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız.' dedi.
27.11.2020
15:28
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı?
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı?
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam ediyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için de belli saatler dışında sokağa çıkmak yasak. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi gün ve saatte başlayacak?
27.11.2020
14:49
Bingöl`de tarıma dayalı sanayi geliştirilecek
Bingöl'de tarıma dayalı sanayi geliştirilecek
FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık; 'FKA kanundan aldığı yetkiyle Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerimizin üretim, yenilikçilik, iç ticaret kabiliyetlerini arttıracak, fiziki ve hizmet alt yapılarını güçlendirecektir. Aynı zamanda Bingöl ve Tunceli illerinde tarıma dayalı sanayiyi geliştirecek.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın