ANASAYFA HABERLER YAZARAR KATEGORİLER

‘KURT’LU PAYLAŞIM CEZA GETİRDİ!

Bingöl’de duyarlı bir vatandaşın ihbarı üzerine ‘nesli tükenmekte olan kurdu öldürüp sosyal medya hesabından paylaşan kişiye’ Bin 500 TL tazminat cezası kesildi.
14 Kasım 2017 Salı 22:08:00

Kara Avcılığı Kanunu kapsamında koruma altında ve nesli tükenmekte olan kurdu öldürüp sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle bir vatandaşa bin 500 TL para cezası kesildiği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, Yayladere’de nesli tükenmek üzere ve koruma altında olan kurdu öldüren ve vatandaş fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Durumu gören duyarlı bir vatandaş ise, olayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne iletti.

Bingöl Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Aslan Maç, duyarlı bir vatandaşın genel müdürlüğe gerçekleştirdiği ihbar üzerine harekete geçtiklerini ifade ederek, “ Kesilen ceza tazminat cezasıdır ve Bingöl genelinde bu yıl ilk defa bir vatandaşa kesildi. Duyarlı bir vatandaşımız, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüze bu ihbarı yaptı ve bizde harekete geçtik. Vatandaşın adresini bulup gerekli cezai işlemi uyguladık” dedi.

KLASİK SAYFA HABERLER YAZARAR KATEGORİLER