ANASAYFA HABERLER YAZARAR KATEGORİLER

ÇETİN, BALKAN ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Balkan Tekvando Birliğince (BTU) Türkiye Tekvando Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen 19. Balkan Tekvando Şampiyonasında Bingöl’ü ve Türkiye’yi temsil eden Oktay Çetkin, Balkan üçüncüsü oldu.
14 Kasım 2017 Salı 21:54:00

Atatürk Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi olan Oktay Çetkin Tekvandodaki başarısıyla göz doldurdu. Kendi branşlarında sıyrılan bir isim olan Çetkin, son olarak Edirne’de düzenlenen 19. Balkan Tekvando Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etti.

Trakya Üniversitesi 75. Yıl Spor Salonu`nda düzenlenen şampiyonaya Türkiye`nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Romanya ve Sırbistan`dan 600`e yakın sporcu katıldı.

Yıldız, genç ve büyükler kategorisindeki müsabakalarda sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Çetkin başarılı performansıyla kürsüye çıkmayı başardı ve Balkan 3.sü oldu.

Bingöl Milli eğitim İl Müdürlüğü resmi hesabından yapılan açıklamada; “19.Balkan Tekvando Yarışmasına Ülkemiz adına katılan Atatürk Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencimiz Oktay Çetkin Balkan üçüncüsü oldu. Öğrencimizi ve emeği geçen hocalarımızı tebrik ederiz ” denildi.

KLASİK SAYFA HABERLER YAZARAR KATEGORİLER