TARİH : 19 Ekim 2017 Perşembe 14:53:02 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
MAHREM YAPILMAYA OPERASYON : FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik Malatya merkezli ve Bingöl’ünde dahil edildiği operasyonda 7 muvazzaf asker gözaltına alındı. FIRTINA SERT VURDU! : Bingöl Karlıova İlçesi’nde 2 kişinin yaralandığı, birçok kurum ve evin kullanılmaz hale gediği fırtınanın faturasının yaklaşık 500 bin TL olduğu tespit edildi. ÜNİVERSİTE, BİNGÖL BALINA YOĞUNLAŞTI : Pilot Üniversiteler arasında yer alan Bingöl Üniversitesi, bal ve endemik bitkiler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. 9 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ : Bingöl`de bir köyde operasyon düzenleyen jandarma ekipleri 9 kilo 100 gram esrar ile bir av tüfeği ele geçirdi. 2. DÖNEM AV SEZONU AÇILDI : Bingöl Avcılar ve atıcılar kulübü, 2017-2018 2’inci dönem av sezonunun açıldığını açıkladı. BAHÇE SAHİBİNDEN `GÖZ HAKKI SEPETİ` : Bingöl`de bir hayırsever, bahçesinin yanından geçenlerin yemeleri için bahçe çeperine astığı "göz hakkı sepeti"ne çeşit çeşit meyveler bırakıyor. İZİNSİZ EKİME 19 BİN TL CEZA : Bingöl Merkez Çayağzı Köyünde izinsiz çeltik ektiği belirlenen bir kişiye 19 bin 133 TL ceza kesildi. SÖZEN’DEN KÜÇÜKKAYA`YA TEPKİ : Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Gazeteci İsmail Küçükkaya`ya Bakan Fatma Betül Sayan Kaya hakkında ortaya attığı iddia nedeni ile tepki geldi. BESYO’NUN İLK PANELİ : Bingöl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, ‘Türkiye’de Spor Yönetimi ve Politikaların Mevcut Durumu Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ isimli bilimsel panele katıldı. “MUHTARLAR KANAAT ÖNDERİDİR” : Bingöl Valisi Ali Mantı; “Söz sahibi, seçilmiş, özgür ve ihtiyar gibi anlamlara gelen muhtar kelimesi kendi kültürümüzün hem kanaat önderi olma hem de yönetim konuları için geliştirdiği bir kavramdır” dedi.
"ZİNDANDAN HAYKIRIŞ"
09-05-2017 16:14
954
2
REİS KORKUT
Yazar : REİS KORKUT
Email : zaza-12-06@hotmail.com
Toplam Makale : 37 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

‘Gençlik Delilikten Bir Şubedir’

Çeyrek asırdır cezaevinde olan bir dostun, günümüz gençliği ile ilgili mektubundan; Öfke gibi gençlik de ‘delilikten’ bir şubedir. İkisini bir arada görünce, muhatabın işi pek zordur. Kendinden emindir, ama bir şey bilmez, dahası bilmediğini de bilmez! Gençlerdeki enerjinin, öfkenin, ‘deliliğin’ müspet kanallara sevki olmayınca, anlamsız şiddet alır başını gider. Ve boş bırakmaya da gelmez. Manyağın teki çıkar, yüzlerce insanı peşinden götürür. Şiddetin yanı sıra, gücün/kuvvetin sadece bu ‘delilikle’ sınırlı olmayan muazzam bir cazibesi vardır. TV, sosyal medya ve sokaklarda elde patpatlar… Artistlik diz boyu, çekiyor insanı… Doktorasını yapmış, evli/çocuklu, siyasette kadın kolu başkanı neyse, çekip gidebiliyor Rakka’ya, her şeyi geride bırakarak… Bazen çok basit bir dil ve davet, güçlü yankılar uyandırabiliyor. Her malın müşterisi var, zira piyasa çok geniş. Biraz hareket, biraz fikir, biraz delilik, biraz hayattan hoşnutsuzluk ve arayış... İnsanları itebiliyor dibi görülmeyen kuyulara.. Basite almamalı ilk kıvılcımları… Zira PKK, öyle küçük bir kıvılcımdı. Bir avuç şaşkının sağa-sola sataşmasıyla başlamıştı. Akıl-fikir sahibi diğer Kürtçü sol hareketlerin kimisini ezip, kimisini sindirebildiler ve bu gün yüzde on civarında oy alıyorlar. Bu serüven, ibretlik ve tecrübelere kaynak olması gereken bir olgudur, hem devleti yönetenler, hem de sosyologlar yönünden… Unutmamak lazım ki; büyük yangınlar, küçük kıvılcımlarla başlar! Daimi teyakkuz ve seferberlik hali gerekir… Ailelerden başlayarak, herkes bu gibi kıvılcım ve deliliklere karşı uyanık olmalı, çoluk-çocuk, konu-komşu neyse, ihtimamla uyarılmalılar. Filan dağa çıkmış derler, şaşar kalırsın. Namazında niyazında, tertemiz çocuktu oysa...

Bir anlık etki ile “ver elini Rakka’ya” da böyle… Sokaktan/berduşluktan ‘mücahit’ olmaya yol, bazen iki haftayı bulmuyor! Korumak ve ıslah etmek süreklilik ister. İfsat ise bir anlıktır! Elbet sosyal medya çok etkili bir alan... Günlük ilgi/bakım şart...  Malum, piyasadan ve hayattan uzağız. Sosyal medya, hesaplar falan... duyuyoruz sadece... Hayatın içinden birilerinin ilgilenmesi lazım...  Çok yönlü saldırılar oluyor, yanıt ister... Dört duvar arasında bizim böyle bir şansımız yok. Dahası artık mecalimiz de yok… 25 yıl oldu mahpusluğumuz. Bizde takat kalmadı yazacak/edecek… Takat/mecal olmasa da, ümmetin çocukları için dua edecek kadar nefesimiz var şükür.  Selam ve dua ile…”

Evet, işte böyle der çeyrek asırdır eli kolu bağlı olan dostumuz… Onların sosyal medyaya, sokaklara, gençlere, ümmete sahip çıkacakları bir fırsatları yok. Klavyenin silahtan güçlü olduğu ve muktedirlerimizin İslam-i oldukları böyle günlerde, keşke bu Yusuf-i dostumuz da dışarıda olaydı da, ümmetin çocukları için bir tuğla da o koyaydı Zira, ümmetin çocuklarının imtihanı çok çetin bir hal aldı..!

Mevla Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler… Saygılarımla…

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.