TARİH : 28 Haziran 2017 Çarşamba 16:27:53 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
YAŞLI ADAM GÖZLERİNİ KAYBETTİ! : Bingöl’de madde bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişinin saldırısına uğrayan yaşlı adam gözlerini kaybetti. YILMAZ: “BÜTÜN ÖRGÜTLER AYNI AKLIN ÜRÜNܔ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bütün terör örgütlerinin aynı aklın ürünü olduğunu belirterek, “Bunlar farklı isimler altında geliyor olsalar da hepsi aynı kaynaktan besleniyorlar” dedi. ENGELLİ KIZ ÇİFTE BAYRAM YAŞADI : Bingöl`de tekerlekli sandalyesi çalınan doğuştan engelli 12 yaşındaki Ezgi, hediye edilen tekerlekli sandalye ile çifte bayram yaşadı. YAZ KUR’AN KURSLARINA YOĞUN İLGİ : Bingöl’ün Genç ilçesindeki camilerde düzenlenen yaz Kur’an kursları, çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. EN ACI BAYRAMLAŞMA : Geçtiğimiz yıl Suriye’de şehit düşen Astsubay Muhammed Koşan’ın kabrini ziyaret eden acılı anne, oğlunun mezarı başında oturarak dakikalarca gözyaşı döküp dua etti. İLK BAYRAM ZİYARETİ MEHMETÇİĞE : Bingöl’ün Yedisu ilçesinde 40 yıldır bozulmayan gelenek: Ailelerinden önce Mehmetçiği ziyaret ediyorlar. BİNGÖL’DE TRAFİK KAZASI: 8 YARALI : Bingöl’ün Genç ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 8 kişi yaralandı. Yaralılar, hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. EYLEM EMRİNİ VEREN PKK’LI ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ : Bingöl’ün Karlıova ilçesinde 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı saldırının talimatını veren PKK’lı terörist, Tunceli’de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirildi. SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ BULACAK : Meteoroloji verilerine göre Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu hafta hava sıcaklığı 40 dereceye kadar çıkacak. “ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ” : Bingöl’ün Karlıova ilçesinde vatandaşlarla bayramlaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çocuklara ve gençlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.
UYDURULMUŞ İDEOLOJİLERİN YAVERİ OLACAĞINA KENDİ AKLIN VE VİCDANINDA YATAN İDEOLOJİNİN LİDERİ OL.
29-08-2016 17:09
3505
4
RAMAZAN TOKUŞ
Yazar : RAMAZAN TOKUŞ
Email : ramazan.tokus@gmail.com
Toplam Makale : 5 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

İnsan beyniyle ortaya atılmış sıradan ideolojiler uğruna birbirine düşmüş, birbirini öldüren toplum haline gelmişiz.

Ya Allah aşkına şapkamızı bir çıkarıp düşünelim, sağcı, solcu, marksist, hümanist, emperyalist, kapitalist, sosyalist, vb. aklınıza ne gelirse hepsi gereksiz bir sürü aptalın uydurduğu ideolojiler değil mi?

Herhangi birimiz onlar kadar akıllı yada sağduyulu yada doğru yaşamayı bilen insanlar değil miyiz?

Tüm bunlar sırf insanları gruplara ayırıp yönetmek için oluşturulan sınıflar değil mi?

Sözüm ona bu ideolojiler ortaya atıldıkları dönem insanlık adına hizmet için ortaya atılmadı mı?

Peki şuan hepsi insan öldürmek için kullanılan birer argüman değil midir?

Kim neden sağcı ve kim neden solcu olduğunu dahi bilmiyor, sorsan ya kimisi süslü cümlelerle kendi kendini kandırdığı gibi seni ikna etmeye çalışacak ya da hoşlanmadığı kişinin tuttuğu ideolojinin karşısında olmak gibi bir saçmalık uyduracak.

Elbette bu dünyada iyiler ve kötüler var fakat mutlak iyi ve mutlak kötüyü neyle ayıracaksınız. kendi davanızdan birinin tüm kötülüklerini görmezden gelirken karşı ideolojiden birinin kötülüğüne savaş açacaksınız sonra da biz HAK`ız diyeceksiniz.

Yok öyle bir dünya, eğer bir Allaha inanıyorsanız hepsinin bir vebali ve hesabı olacağına da şüpheniz olmasın.

Savunduğunuz davanın haksız tüm eylemlerine rağmen hala arkasında olmanızın hesabını mı dersiniz yoksa o davaya yönlendirdiğiniz insanların yapacağının hesabını mı dersiniz...daha bir çok yanlışın hesabı sorulacaktır.

Peki neden? basit bir insan zekasının uydurduğu saçmalık yüzünden birbirimizi sınıflara ayırıp öldürüyoruz? Düşünelim şuan uydurulmuş ideoloji safsatası bir insanı evladından, annesinden babasından ya da yaşamından ayırmaktan daha değerli ki?

Sonuç olarak şahsım adına söylüyorum, kişiler beni hangi sınıfa koyarsa koysun, benim ait olduğum tek sınıf var o da İNSAN olmak ve MÜSLÜMAN olmaktır.

Eğer bir savaş vereceksem benim savaşım İnandığım ALLAHA ve İNSANA zarar vermaye çalışan ideolojilerledir. Zira zekasından bile emin olmadığım herhangi bir insanın uydurduğu bir ideoloji uğruna savaşmak akıl işi değildir.

Hiçbir fani ideoloji beni kardeşimle, arkadaşımla, komşumla, hemşehrimle, ülkedaşımla ya da dünyada yaşayan başka bir insanla karşı karşıya getirmemeli.

Hiç unutmam bir gün biri bana sormuştu; Hadeplimisin? hayır dedim. Ülkücümüsün ? hayır dedim, Dinci misin ? hayır dedim. o zaman sen odunsun demişti. Hayır, ben İnsanım ve Müslümanım, demiştim.

O insanın dar dünyasında her şey bu kadar sınırlı. 3 sınıf vardı ve bu sınıfta olmayanlar odun oluyordu. İNSAN olamadan başka bir şey olmak kavgası vermektir bu. Zaten İnsan Gibi İnsan olmak çözmüyor mu her şeyi. Yada inandığımız ama bilmediğimiz İSLAMı uygulayan Müslüman gibi Müslüman olmak çözmüyor mu tüm meseleleri.

Bireysel yada toplumsal tüm hastalıklarımızın çaresi İyi bir Müslüman olmak ve İyi bir İnsan olmakta yatıyor zaten. Bunu idrak edebilsek sorun çözülecekti.

Burada İslam Temasını işlememin ve herhangi bir din demememin sebebi İSLAM dininin evrenselliğidir. Tüm İlahi dinlerin bizi götüreceği yer İslamdır tartışmasız. Yahudilerin ya da Hıristiyanların bu durumu İnkar etmesi bu gerçeği değiştirmeyecektir. Semavi olmayan dinlerin çoğu ise özü yine semavi dinlerden olup bu saçma ideolojiler gibi insan zekasıyla yozlaştırılmış içinde iyilik barındıran ancak insani kötülüklerden kurtulamamış birer din ideolojileridir. Bu nedenle Din yerine İSLAM dinini referans aldım. Çünkü gerçek bir yahudi veya hıristiyanın olacağı tek şey Müslüman olmaktır. Hala müslüman olmamış olanlar gerçek Hıristiyan ve Yahudi dahi olamamış, gerçeği bulamamış kişilerdir.

Ancak hepimiz bilmediğimiz ve yaşamadığımız bir İSLAM ile olamadığımız bir İNSAN figürünün açığını hasta ruhlarıyla basit insanların uydurmuş olduğu ideolojilerle inanışlarla kapatmaya çalışıyoruz. Bu ahmak ve katil ideolojiler, İslamın ya da insan olmanın temelinde zaten var olan doğru davranışlardan bir bukle alarak yanına devşirilmiş bir sürü yanlışı bize kabullendirip onlar uğruna başka sınıf yada sınıflara kin ve düşmanlık empoze etmekteler.

Ve biz zavallı küçük beyinli olanlar ise bu katillerin ahmak askerleri olup birbirimizi öldürecek kadar zavallılaşıyoruz.

Adamın inandığı ideoloji Allah`a Peygamber`e Hakaret ediyor, ama adam "bu yapılan yanlış" diyor yinede o davadan vazgeçmiyor.

Adamın davası masum insanları Öldürüyor, adam yanlış olduğunu kabul ediyor ama o ideolojiden vazgeçmiyor.

Yahu ideoloji dediğin bu zaten; insan öldürüyorsa bu ideoloji Katildir. Yalan atıyorsa Yalancıdır. Hırsızlık yapıyorsa Hırsızdır. AMA sı MAMA sı yok. Doğuştan mı geldi bu, Genetik mi? Neden vazgeçmeyelim, Yanlışa Kötüye destek vermek onlarla bir olmak değil midir?

Herhangi bir ideolojinin bu doğrucu safları o ideolojiyi terketse geriye ne kalır ki?

İdeolojiyi yaşatan benim verdiğim destekse o davanın yaptığı tüm yanlışlardan Vallahi de Billahi de mesulüm. nedir bu körükörünelik.

Sonuç olarak, hepimiz kul zekasının ürünü olan bir yada birçok ideolojinin doğrularına doğru dediğimiz ve destek verdiğimiz gibi yanlışlarına yanlış deyip sırt çevirmeyi öğrenmemiz gerekir. Bize masumları öldürmeyi emreden, çalın, çırpın, hırsızlık yapın, yalan söyleyin, haraç alın, tehdit edin, Allahı terkedin, ailenizi terkedin, arkadaşlarınıza düşman olun, diğer sınıflara hoşgörü yerine kin duyun gibi yanlışları söyleyen hiçbir ideoloji bizi bağlamamalı ve kendi aklımızla, zekamızla, vicdanımızla ve özgür irademizle onları RED edebilmeliyiz, etmeliyiz.

Farklılıklarımızı bir zenginlik, benzerliklerimizi bir kardeşlik sebebi gören düşüncelere sahip olmak dileğiyle, Allaha Emanet Olun.

Selam ve Dua ile...

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.