TARİH : 19 Ekim 2017 Perşembe 14:55:24 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
MAHREM YAPILMAYA OPERASYON : FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik Malatya merkezli ve Bingöl’ünde dahil edildiği operasyonda 7 muvazzaf asker gözaltına alındı. FIRTINA SERT VURDU! : Bingöl Karlıova İlçesi’nde 2 kişinin yaralandığı, birçok kurum ve evin kullanılmaz hale gediği fırtınanın faturasının yaklaşık 500 bin TL olduğu tespit edildi. ÜNİVERSİTE, BİNGÖL BALINA YOĞUNLAŞTI : Pilot Üniversiteler arasında yer alan Bingöl Üniversitesi, bal ve endemik bitkiler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. 9 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ : Bingöl`de bir köyde operasyon düzenleyen jandarma ekipleri 9 kilo 100 gram esrar ile bir av tüfeği ele geçirdi. 2. DÖNEM AV SEZONU AÇILDI : Bingöl Avcılar ve atıcılar kulübü, 2017-2018 2’inci dönem av sezonunun açıldığını açıkladı. BAHÇE SAHİBİNDEN `GÖZ HAKKI SEPETİ` : Bingöl`de bir hayırsever, bahçesinin yanından geçenlerin yemeleri için bahçe çeperine astığı "göz hakkı sepeti"ne çeşit çeşit meyveler bırakıyor. İZİNSİZ EKİME 19 BİN TL CEZA : Bingöl Merkez Çayağzı Köyünde izinsiz çeltik ektiği belirlenen bir kişiye 19 bin 133 TL ceza kesildi. SÖZEN’DEN KÜÇÜKKAYA`YA TEPKİ : Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Gazeteci İsmail Küçükkaya`ya Bakan Fatma Betül Sayan Kaya hakkında ortaya attığı iddia nedeni ile tepki geldi. BESYO’NUN İLK PANELİ : Bingöl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, ‘Türkiye’de Spor Yönetimi ve Politikaların Mevcut Durumu Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ isimli bilimsel panele katıldı. “MUHTARLAR KANAAT ÖNDERİDİR” : Bingöl Valisi Ali Mantı; “Söz sahibi, seçilmiş, özgür ve ihtiyar gibi anlamlara gelen muhtar kelimesi kendi kültürümüzün hem kanaat önderi olma hem de yönetim konuları için geliştirdiği bir kavramdır” dedi.
UFKUMUZUN SÖYLEDİKLERİ
31-05-2015 16:21
3989
1
SAVAŞ SEKİN
Yazar : SAVAŞ SEKİN
Email : savassekin@gmail.com
Toplam Makale : 26 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Bu ülkede yaşayan ve bir ümmet ve medeniyet kaygısı olan herkesin omuzlarında ağır bir sorumluluk ve üzerinde düşünmesi gereken önemli meseleler var.

Kendisini bu tablonun dışında hissedenlere elbette söyleyecek bir şeyimiz olamaz. Zira bu kendi tercihleridir.

Farkında olunması gereken ilk husus; bizler bu ülkede yaşıyor olsak da, aslında bu ülke Türkiye’nin coğrafi sınırlarından ibaret değildir. Dünyanın herhangi bir noktasında bizimle aynı inancı, aynı hisleri, aynı kaygıları taşıyan insanlarla bizim ülkemiz aynıdır. Dertleri dertlerimiz, mutlulukları mutluluklarımızdır.

Kendi coğrafi sınırlarımızın içine kapanıp “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” şeklindeki bencil ve gayri insani bir ruh haline bürünemeyiz. Zaten öyle bir mantık, bizi dokunulur kılmaktan ve hallerini görmezden geldiklerimizin haline düşmekten kurtaramaz.

Bugün, yüz yıl önce Osmanlı’nın çekildiği topraklar üzerinde Batılılar tarafından icraya konulan sömürü ve kaos eksenli uzun vadeli planların bir neticesi olarak yanı başımızda oluk oluk kan dökülüyor. Geçmişte bu topraklarda fitne ve sömürü tohumu atanlar, şimdi de daha farklı yöntemlerle bölgeyi kendi menfaatlerine hizmet edecek şekilde yeniden dizayn etme gayretindeler. Onlarca, yüzlerce, binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce Müslüman’ın kanın dökülmesi umurlarında bile değil. Onlar için çıkarlarından daha önemli hiçbir şey yoktur.

Bu trajediye, bu vahşete karşı söyleyecek sözümüz olmalı, atılacak adımlarımız olmalı. Tarafsızlık denen zillete ve korkaklığa karşı bir tarafımız olmalı. Ortaya konulacak tavrımız sadece bireysel olarak değil, millet olarak konulmalı. Bu tavrın millet adına ve milletle birlikte devlet tarafından ortaya konması en anlamlı ve en sağlam duruşu ifade eder.

Türkiye’de bundan sonraki süreçte iktidar olacak gücün bir medeniyet ufkuna, büyük ve kudretli devlet refleksine sahip olması şarttır. Öyle bir refleks ki; büyüklüğü korkutmayan, korkutanlardan korkmayan, bilinçli ve şuurlu bir refleks..

İktidar olmaya veya kalmaya talip olan bir hareketin, bizlere bir medeniyet ufku vaad etmesi gerekiyor. Bu ülkenin Dünyanın her bir yerindeki Müslümanlar için bir ışık, umut, bir dost eli, bir liman, bir sancaktar olarak algılanacağı bir politika vaad etmesi gerekiyor.

Modern haçlı seferleri farklı görünümlerle olağanca hızıyla devam ediyorken, bu ülke onların karşısına dikilen bir Selahaddin, bir Kılıçarslan olmak zorundadır. Üzerimizdeki tefrika ve cehalet illetinden bir an önce kurtulacak yeni yollar bulmak zorundadır.

Her türlü fitneye açık, birbirini yok etmeye müsait ve bir birliği ve gücü olmayan bu coğrafyanın maruz kaldığı fırtınalara set olacak bir güç kaçınılmazdır. Aksi halde hepimiz rüzgârın önüne katılmış kuru bir yaprak misali savrulup yok olmaya mahkûmuz. O halde bu yürüyüşte değil düşüp kalkmaya, sendelemeye dahi hakkımız yoktur.

Derdimiz bu kadar büyük, yükümüz bu kadar ağırken Türkiye gündeminin sığ ve çocuksu siyasi çekişmeleri, ihtiras ve hırs dolu siyasi anlayışları hiç içinde bir hiçten farklı değildir.

Atacağımız her adım, söyleyeceğimiz her söz, omuzlarımızda büyük emanetin hakkını verebilme gayretinden izler taşımalıdır. Gerisi dünyadır.. Dünyanın tanımını ise varın siz yapın..
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.