TARİH : 21 Ağustos 2017 Pazartesi 04:50:22 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
JANDARMA OLASI FACİAYI ÖNLEDİ : Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında jandarma timlerince bulunan basma düzenekli olarak hazırlanmış 20 kilogramlık patlayıcı, kontrollü şekilde imha edildi. DEVLET VE ÖZEL SEKTÖR YATIRIMLARI BİRLEŞTİRİLMELİ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Sadece devletin, hükümetin yaptığı yatırımlarla bir ülkenin kalkınması mümkün değil. Kamu yatırımları ile özel yatırımlarını mutlaka birleştirmemiz lazım” dedi. KÜTÜPHANEDEN 6 AYDA 22 BİN KİŞİ YARARLANDI : Genç İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünden 2017 yılının ilk 6 ayında 22 bin 47 kişi yararlandı. YAZ ORTASINDA KAR KEYFİ : Genç İlçesinde 33 dereceyi bulan hava sıcaklıkları günlük hayatı olumsuz yönde etkilerken, Yenisu köyündeki karlı dere görenleri hayrete düşürüyor. MERHAMET ELİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ : Bingöl’de 5 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek. ÇOCUKLAR CAMİDE BULUŞTU : Kur’an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu. “KARDEŞLİK” GEZİSİ DÜZENLENDİ : Bilgi ve Düşünce Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen “Gelecek İnşasında Öncü Nesiller” adlı PRO-DES projesi kapsamında 14-17 Ağustos tarihleri arasında lise kız ve erkek öğrencileriyle İstanbul’a dört günlük bir gezi düzenlendi. Düzenlenen gezi öğrenciler arasında kardeşlik bağlarının gelişmesine vesile oldu. ‘MARKASI ADALET, MODELİ HAKKANİYET’ OLAN BİR HESAP İSTİYORUZ : Toplu sözleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava: “Önümüzde altın değerinde 36 saat var. Ya uzlaşıp Türkiye’yi büyüteceğiz. Ya da uzlaşma fırsatını elimizden kaçırıp, İşveren Heyetinin 20 milyon insanın adaletten payını alma imkanını heba etmesi yüzünden Türkiye için büyük bir imkânı yok edeceğiz.” TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ : Tarımda kullanılan mazot ve gübre desteği olan tarımsal desteklemeler belirlendi. ‘KARDEŞLİK’ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER : Ak Parti Sakarya ve Bingöl Gençlik Kolları Başkanlıkları arasındaki “Kardeşim Birlikteyiz’ projesi kapsamında Bingöl’deki 54 öğrenciye bisiklet, 8 engelli bireye de engelli aracı verildi. Kardeşlik vurgusunun yapıldığı programda, birlik ve beraberliğin pekişmesi temennileri de paylaşıldı.
UFKUMUZUN SÖYLEDİKLERİ
31-05-2015 16:21
3854
1
SAVAŞ SEKİN
Yazar : SAVAŞ SEKİN
Email : savassekin@gmail.com
Toplam Makale : 25 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Bu ülkede yaşayan ve bir ümmet ve medeniyet kaygısı olan herkesin omuzlarında ağır bir sorumluluk ve üzerinde düşünmesi gereken önemli meseleler var.

Kendisini bu tablonun dışında hissedenlere elbette söyleyecek bir şeyimiz olamaz. Zira bu kendi tercihleridir.

Farkında olunması gereken ilk husus; bizler bu ülkede yaşıyor olsak da, aslında bu ülke Türkiye’nin coğrafi sınırlarından ibaret değildir. Dünyanın herhangi bir noktasında bizimle aynı inancı, aynı hisleri, aynı kaygıları taşıyan insanlarla bizim ülkemiz aynıdır. Dertleri dertlerimiz, mutlulukları mutluluklarımızdır.

Kendi coğrafi sınırlarımızın içine kapanıp “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” şeklindeki bencil ve gayri insani bir ruh haline bürünemeyiz. Zaten öyle bir mantık, bizi dokunulur kılmaktan ve hallerini görmezden geldiklerimizin haline düşmekten kurtaramaz.

Bugün, yüz yıl önce Osmanlı’nın çekildiği topraklar üzerinde Batılılar tarafından icraya konulan sömürü ve kaos eksenli uzun vadeli planların bir neticesi olarak yanı başımızda oluk oluk kan dökülüyor. Geçmişte bu topraklarda fitne ve sömürü tohumu atanlar, şimdi de daha farklı yöntemlerle bölgeyi kendi menfaatlerine hizmet edecek şekilde yeniden dizayn etme gayretindeler. Onlarca, yüzlerce, binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce Müslüman’ın kanın dökülmesi umurlarında bile değil. Onlar için çıkarlarından daha önemli hiçbir şey yoktur.

Bu trajediye, bu vahşete karşı söyleyecek sözümüz olmalı, atılacak adımlarımız olmalı. Tarafsızlık denen zillete ve korkaklığa karşı bir tarafımız olmalı. Ortaya konulacak tavrımız sadece bireysel olarak değil, millet olarak konulmalı. Bu tavrın millet adına ve milletle birlikte devlet tarafından ortaya konması en anlamlı ve en sağlam duruşu ifade eder.

Türkiye’de bundan sonraki süreçte iktidar olacak gücün bir medeniyet ufkuna, büyük ve kudretli devlet refleksine sahip olması şarttır. Öyle bir refleks ki; büyüklüğü korkutmayan, korkutanlardan korkmayan, bilinçli ve şuurlu bir refleks..

İktidar olmaya veya kalmaya talip olan bir hareketin, bizlere bir medeniyet ufku vaad etmesi gerekiyor. Bu ülkenin Dünyanın her bir yerindeki Müslümanlar için bir ışık, umut, bir dost eli, bir liman, bir sancaktar olarak algılanacağı bir politika vaad etmesi gerekiyor.

Modern haçlı seferleri farklı görünümlerle olağanca hızıyla devam ediyorken, bu ülke onların karşısına dikilen bir Selahaddin, bir Kılıçarslan olmak zorundadır. Üzerimizdeki tefrika ve cehalet illetinden bir an önce kurtulacak yeni yollar bulmak zorundadır.

Her türlü fitneye açık, birbirini yok etmeye müsait ve bir birliği ve gücü olmayan bu coğrafyanın maruz kaldığı fırtınalara set olacak bir güç kaçınılmazdır. Aksi halde hepimiz rüzgârın önüne katılmış kuru bir yaprak misali savrulup yok olmaya mahkûmuz. O halde bu yürüyüşte değil düşüp kalkmaya, sendelemeye dahi hakkımız yoktur.

Derdimiz bu kadar büyük, yükümüz bu kadar ağırken Türkiye gündeminin sığ ve çocuksu siyasi çekişmeleri, ihtiras ve hırs dolu siyasi anlayışları hiç içinde bir hiçten farklı değildir.

Atacağımız her adım, söyleyeceğimiz her söz, omuzlarımızda büyük emanetin hakkını verebilme gayretinden izler taşımalıdır. Gerisi dünyadır.. Dünyanın tanımını ise varın siz yapın..
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.