TARİH : 17 Ağustos 2017 Perşembe 23:20:05 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ : AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kırsalında öldürüldü. Diğer fail ise yakalandı. `ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ` : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merkezi haline getireceğiz ve zengin turistleri Bingöl’e çekeceğiz. İnanıyorum ki Bingöl termal turizm yönünden Afyonkarahisar’ı da geçecek” dedi. GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI : "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DSİ parkı belediyeye devredilsin” talebini olumlu karşılayarak, devir için gerekli talimatı verdi. KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU : 16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan BİNHAD ekibi, kartal oyunuyla izleyenleri büyüledi. “15 TEMMUZ`UN FATURASI 60 MİLYAR LİRA” : 15 Temmuz`un Türkiye ekonomisine etkisiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2016`nın ilk 6 ayındaki yüzde 5`lik büyümeyi, ikinci yarıda da aynen gerçekleşecek bir referans kabul ederek, "Darbe girişimi nedeniyle büyümemizde yüzde 2 civarında kayıp hesaplayabiliriz. Bunun karşılığı yaklaşık 17 milyar dolar veya 60 milyar lira gibi bir rakam" dedi. ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!” : Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin acılı babası: “Sorumsuzca davrananlar cezalandırılsın. Yeni ölümler olmaması için Bingöl’e de tam donanımlı bir bebek yoğun bakım ünitesi açılsın” “KABUL EDİLEBİLİR TEKLİFLE MASAYA GELİNMELİ” : Eğitim Bir Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, hükümet adına Kamu İşveren Heyeti’ne başkanlık eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun sunduğu, “2018 için 3+3, 2019 için 3+3”lük teklifi, “Bu teklife kapalıyız” diyerek bu teklifi reddettikleriniz belirtti. Kava, Kamu İşveren Heyeti’nin kabul edilebilir bir teklifle masaya gelmesi gerektiğini söyledi. “7 AYDIR İLAÇ ÖDENEĞİNİ ALAMIYORUM” : Naim Kaysım, yaşadığı hastalıklardan dolayı başvurduğu SYDV’den 7 aydır ilaç ödeneğini alamadığını ifade etti. Kaysım, sorunun çözümü konusunda Vali Ali Mantı’dan yardım istedi. ÖZEL HASTANE ÜCRETLERİNE DİKKAT! : Özel hastanede tedavilerin bir bedeli var. SGK, ne kadar olacağını belirlemiş durumda. Bunun üzerinde ücret alınırsa hakkınızı aramanız mümkün.
TOPLUMUN HAKSIZ ELEŞTİRİLERİ(!)
09-10-2016 02:44
2650
2
HAKİM DEĞİŞGEÇ
Yazar : HAKİM DEĞİŞGEÇ
Email : bingolonline@hotmail.com
Toplam Makale : 72 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Son birkaç gündür hiç ummadık bir anda telefon açan arkadaşların hepsinin dilinden aynı sözleri işitiyor olunca, inceleyip gerçeği öğreneyim dedim!

Sordum soruşturdum ve baktım ki, “çok güzel hizmetler yapılıyor(!)” diye siyasilere ve bürokrasilere iftira atıyorlar!

Arkadaş! Bingöl’de yapılanlar çevre illerde bile yapılmıyor!

Nedir derdiniz?

Neden insanlar bu memlekete hizmet için çırpınırken(!) her işe bir eleştiri getiriyorsunuz?

Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nü niye eleştiriyorsunuz?

Bingöl’de tüm işlerini vaktinde(!) yapan, el attığı tüm çalışmalarda mühendislik harikaları yaratan, bunun en iyi örneği olarak şehrin girişine inşa ettiği altgeçitle ortaya koyan bir kurumun Bingöl halkı tarafından eleştirilmesine anlam veremiyorum gerçekten(!)

Adamlar girişi olmayan altgeçit yapıyorlar, eşi görülmemiş bir trafik karmaşası ortaya koyuyorlar, halkımız sitem ediyor!

Ne yapsaydılar?

Girişi olan altgeçit yapıp normal bir trafik akışı mı sağlasaydılar?

Adamlar ne yapsalar yaranamıyorlar!

Çapakçur Köprüsü’nü vaktinde yapıyorlar(!), dere ıslahını bitirmek üzereler(!), halkımız yine tatmin olmuyor! Onca hizmeti diplomayı kimden ve nasıl alındığı bilinmeyen mühendislerle projelendiriyorlar, haftalarca bölgeyi inceleyip iş üretiyorlar(!), yaptıkları bu olağanüstü hizmetlerden ötürü adamları eleştiriyoruz!

Maazallah, bölgedeki petrolü kaldırıp güzel bir altgeçit yapsaydılar, kim bilir adamlar ne hakaretlere maruz kalacaktı!

Düşünsenize, bir de halk istemiyor diye Düzağaç Kavşağı’na altgeçit yapıyorlar!

Aman Allah’ım!

Halkın isyanını düşünemiyorum!

Hele siyasilerin Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nden yana tavır takınıp Düzağaç Kavşağı’na köprülü kavşak yaptırmak istediğini görmek, kesinlikle halkı çileden çıkartır!

Bunu asla kabul edeceklerini sanmıyorum!

Çapakçur Köprüsü’nden sonra böyle bir şey yaparlarsa halk kesin kurumu başlarına yıkar(!)

Gerçekten Bingöl halkı çok zalım(!)

Çalışanı bu kadar çok eleştiriyorlar(!), kim bilir çalışmayanlara neler söylerler!

Ya Bingöl Belediyesi?

Belediyede yığınca mühendis, iş bilen adam var(!), iki tane birim müdürü tutturmuş illa "bütün işleri biz yapacağız!"

Başkan Bey de bu iki birim müdürünü destekliyormuş!

İş bilen cenah, bozulan yolların, kaldırımların vs. sorunlu alanların onarımını hemencik yaptırmak istiyor ama Başkan bırakmıyormuş(!)

Temizlikten zabıta işlerine kadar adamlar o kadar çok proje üretip hizmet ediyorlar ki(!), Başkan Bey ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum ama “Siz hizmet için çırpınıyorsunuz ama ben izin vermiyorum” demekte ısrar ediyormuş(!)

Başkan haricindeki yöneticiler şehri güzelleştirecek işler yapıyorlar(!), çok deli projeler üretiyorlar(!), yığınca işçiyi iyi değerlendirip Bingöl’ü çiçek yapmak istiyorlar(!) ama Başkan Bey izin vermiyormuş(!)

Yönetim kademesi çalışmaktan heder olmuş(!), bu da yetmiyormuş gibi Başkan da onların bu üstün becerilerini gizli tutmak için(!) her işi kendisi yapıyormuş!

Aldığım çok sağlam bilgiye göre; belediyenin tüm yükünün üç insanın sırtında olması Başkan Bey’i çok mutlu ediyormuş(!) Hatta tüm bu birimlerin hünerlerini gizli tutan Başkan Bey, onlara gösterdikleri üstün performans ve iş yükünü azaltıp daha fazla projeye odaklanmalarına vesile oldukları için(!) bu birimlere ödül verecekmiş(!)

Pardon! Biri ‘hastane mi’ dedi?

Bu konuda Bingöl halkı da çok fazla haksızlık ediyor!

Galip Ensarioğlu gibi çok değerli(!) bir insan kalkıyor Bingöl’de hastane yapıyor ve 2 yılda açılması gereken hastaneyi 6 yıldır açtırmıyor, siz de kalkıp adamı eleştiriyorsunuz!

Ne yapsaydı?

İki yılda açıp sizin tepkinizi mi çekseydi?

Çevre illere giden hastalarımız yollarda ölmeseydi, adam gibi bir sağlık hizmet alsaydık daha mı iyi olacaktı?

Ey Bingöl Halkı!

Amacınız ne?

Niye siyasilere, bürokratlara bu kadar eleştiride bulunuyorsunuz?

Bingöl altın çağını yaşıyor, siyaset de, bürokrasi de on numara beş yıldız işliyor, nedir bu beğenmemezliğiniz?

Tutturmuşsunuz hizmet ha hizmet! Ne yapacaksınız bu kadar hizmeti?

Bırakın da insanlar biraz oturup rahatına baksın(!)

Sonra biz de bunları söyleyip “iyi adam” oluyoruz!

Lütfen! Yapmayın!
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.