TARİH : 17 Ağustos 2017 Perşembe 23:18:43 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ : AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kırsalında öldürüldü. Diğer fail ise yakalandı. `ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ` : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merkezi haline getireceğiz ve zengin turistleri Bingöl’e çekeceğiz. İnanıyorum ki Bingöl termal turizm yönünden Afyonkarahisar’ı da geçecek” dedi. GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI : "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DSİ parkı belediyeye devredilsin” talebini olumlu karşılayarak, devir için gerekli talimatı verdi. KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU : 16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan BİNHAD ekibi, kartal oyunuyla izleyenleri büyüledi. “15 TEMMUZ`UN FATURASI 60 MİLYAR LİRA” : 15 Temmuz`un Türkiye ekonomisine etkisiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2016`nın ilk 6 ayındaki yüzde 5`lik büyümeyi, ikinci yarıda da aynen gerçekleşecek bir referans kabul ederek, "Darbe girişimi nedeniyle büyümemizde yüzde 2 civarında kayıp hesaplayabiliriz. Bunun karşılığı yaklaşık 17 milyar dolar veya 60 milyar lira gibi bir rakam" dedi. ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!” : Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin acılı babası: “Sorumsuzca davrananlar cezalandırılsın. Yeni ölümler olmaması için Bingöl’e de tam donanımlı bir bebek yoğun bakım ünitesi açılsın” “KABUL EDİLEBİLİR TEKLİFLE MASAYA GELİNMELİ” : Eğitim Bir Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, hükümet adına Kamu İşveren Heyeti’ne başkanlık eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun sunduğu, “2018 için 3+3, 2019 için 3+3”lük teklifi, “Bu teklife kapalıyız” diyerek bu teklifi reddettikleriniz belirtti. Kava, Kamu İşveren Heyeti’nin kabul edilebilir bir teklifle masaya gelmesi gerektiğini söyledi. “7 AYDIR İLAÇ ÖDENEĞİNİ ALAMIYORUM” : Naim Kaysım, yaşadığı hastalıklardan dolayı başvurduğu SYDV’den 7 aydır ilaç ödeneğini alamadığını ifade etti. Kaysım, sorunun çözümü konusunda Vali Ali Mantı’dan yardım istedi. ÖZEL HASTANE ÜCRETLERİNE DİKKAT! : Özel hastanede tedavilerin bir bedeli var. SGK, ne kadar olacağını belirlemiş durumda. Bunun üzerinde ücret alınırsa hakkınızı aramanız mümkün.
OHAL, BU HAL DEĞİLDİR!
20-03-2017 00:27
3260
0
HAKİM DEĞİŞGEÇ
Yazar : HAKİM DEĞİŞGEÇ
Email : bingolonline@hotmail.com
Toplam Makale : 72 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Bir dönüm noktası olacaktı!

Herkesin heyecanla ve “bu kez kazanacağız” ümidiyle beklediği maça saatler kala, köprünün yıkım nedeniyle kapılı oluşuna aldırış edilmeden stadyumun yolu tutulmuştu!

Gidişat pek de iç açıcı olmasa da, yüreklerdeki “Bingölspor sevdası” ve Pazar günlerinin belki de yapılabilecek tek sosyal aktivitesinin devamına dair arzular, yormamıştı insanımızı! Hele ki, kilometrelerce yolu kat edip takımını hiçbir zaman yalnız bırakmayan cefakâr taraftarı!

Sosyal faaliyetlerin derinliklerini yaşayan ancak futbolla arası pek de iyi sayılmayan bir kimse olarak, Bingölspor’u ayrı bir kefede tutup destekler sunma çabamızdan vazgeçmedik hiçbir zaman!

Lakin Pazar günü Bergamaspor ile oynanan ve aleyhimize sonuçlanan maç sonrası yaşanan kısmi gerginliklerin sosyal medyaya yansıyan bölümü, sinir bozucu ve ‘yakışıksız’ olarak tarif edilecek türdendi.

‘Bir türlü istediği başarı çıtasına ulaşamayan bir takımın’ taraftarının yaşadığı stres ve gerilimi, ancak “yaşayan bilir” sözüyle özetleyebiliriz. Bergama’da karşılaşılan şiddet ve hakaretlerden sonra, burada da yenilgiyle sonuçlanmış maç sonrası ortaya çıkan istenmedik taraftar olayları, futbolun doğası sayılabilecek bir manzara görülse de, elbette “sükunetin hakim olması” temennimiz her daim yüreğimizde ve dilimizdedir.

İlimizde taraftar olaylarına sık rastlanmasa da, Bergama maçı sonrası sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, polisin ağza alınmayacak hakaret ve küfürler savurması ise olayı farklı boyutlara çekmeye yetiyor da, artıyor bile!

Malumunuz, Olağanüstü Hal (OHAL) dönemindeyiz. Polise verilen yetkilerin de bilincindeyiz. Ancak hiçbir dönem ve yetki, küfrü meşru kılamaz, polisin bu tutumunu haklı gösteremez! Suçun cezası, yasalarla sabittir. Polis, kanun koyucu değil, uygulama sürecinin bir parçasıdır. Varsa bir suç, elbette suçluyu yakalar ve hukuka sevk eder! Bu süreçte şiddet uygulama ve hakaret etme lüksüne sahip değildir! Milletin can ve mal güvenliğini korumakla görevli bir polisin, hizmet etmesi gereken insanlara hakaret etme hakkı yoktur, olamaz!

Bir polis kardeşi ve Emniyet teşkilatını yakından tanıyan biri olarak, hakaret ve küfürleriyle polisin sabrını zorlayan, tahrik içerikli söz ve eylemleriyle polisi şiddete sürükleyen çapulculara karşı polisin öfkeyle hareket ettiği anları biliyorum! Fakat buradaki maç sonrası yaşanan olaylarda, sırf polisle çatışmak için çaba içerisinde olan, polise olmadık hakaretler eden taraftar grubundan söz etmek mümkün değildir!

Uyarıları dikkat almayan, taş atan veya şiddeti körükleyen varsa, elbette polis, güvenliği sağlamak ve suç işleyenleri gözaltına almakla görevlidir! Ancak, küfür ve hakaret edilmesi kabul edilemez!

Yaşanan olayın sosyal medyadaki algısı da, üzücüdür ki, Emniyet teşkilatını hedef alana bir tutuma dönüştürülmek istenmektedir. Taraftarların küfür ve hakarete maruz kalması ne kadar kabul edilemez bir durumsa, bir polisin kişisel hatasından dolayı tüm Emniyet teşkilatının töhmet altında bırakılması ve tüm polislerin bu tutumda olduğunu düşünmek de o kadar hatalı ve kabul edilemezdir.

Polis ile halk arasındaki güçlü bağların bu tür vakıalarla tahrip edilmemesi için gerek taraftarların ve kamuoyunun, gerekse Emniyet teşkilatının sağduyulu ve dış müdahalelerle oluşturulmak istenen tahriklere karşı dikkatli olması gerekmektedir. Bu tatsızlık üzerinden kamuoyunu yanlış yönlendirip polis ile halkın arasını açma çabasında olanların ekmeğine de yağ sürülmemeli!

Burada Sayın Valimizin, İl Emniyet Müdürümüzün ivedilikle konuya müdahil olmasını bekliyor, oluşturulmak istenen tahriklerin önüne geçilmesi adına kamuoyu vicdanını rahatlatıcı bir açıklama yapmalarını diliyorum.

Hiçbir şekilde, OHAL durumu bir mazeret olarak öne sürülmemelidir. Çünkü bu OHAL, bu hal değildir!

Vesselam…
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.