TARİH : 23 Ekim 2017 Pazartesi 01:14:02 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
ÖLDÜRÜLEN PKK’LI SAYISI 4’E YÜKSELDİ : Bingöl’de terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda öldürülen terörist sayısı 4’e yükseldi. “POTANSİYELİ KULLANMAYA KARARLIYIZ” : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bingöl, bir taraftan kış turizmine uygun, bir taraftan termal kaynakları olan bir ilimiz. Dolayısıyla bu potansiyelimizi, Bingöl’ün kalkınması yönünde ve özellikle gençlerimize istihdam sağlamak için kullanmaya kararlıyız” dedi. AK PARTİ’DE KRİTİK VİRAJ : AK Parti’nin 6’ıncı Olağan Kongresi’nde Solhan, Genç ve Merkez ilçe başkanları bu hafta sonu resmen belirlenecek. Hafta başından itibaren de AK Parti’nin 2019 sürecini derinden etkileyecek olan il başkanlığı sürecine start verilecek. İKİ MAHALLEYE SAĞLIK OCAĞI VE OKUL : ‘Halk Toplantıları’ kapsamında İnalı Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, İnalı ve Kültür Mahallelerine sağlık ocağı ve okul yapılacağını söyledi. GENǒTE GÜVENLİK TOPLANTISI : Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaymakam Hasan Hüseyin Vural Başkanlığında ilçedeki siyasi parti temsilcileriyle güvenlik toplantısı düzenledi. AKAY:“ PLAKAYI VERİN CEZAYI YAZALIM” : Engellilerin şehir içi halk otobüslerine alınmadığı şikâyetini yanıtlayan İl Emniyet Müdürü Metin Akay; “Eğer öyle bir durum ile karşılaşırsanız, plakayı bize bildirin cezayı yazalım” dedi. TERÖR PROPAGANDASINA GÖZALTI : Bingöl’ün de dahil olduğu 8 ilde, terör propagandası yapanlara gözaltı operasyonu başladı. İKİNCİ KAFİLE UĞURLANDI : Bingöl Valiliği, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Karabük’e ikinci öğrenci kafilesi uğurlandı. “İMAM HATİPLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR” : İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “İmam Hatip Okulları bizim için çok önemlidir. Tüm okulların olduğu gibi İmam Hatip okullarının sorunları da benim sorunlarımdır” dedi. “8 KİŞİNİN GELİRİ, 4 MİLYAR İNSANIN GELİRİNDEN FAZLA” : Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi; “Dünyadaki en zengin sekiz kişinin geliri, dünya nüfusunun 3.6 milyarlık kısmının gelirine eşdeğerdir” dedi.
“GELİYORUM” DİYEN TEHLİKE!
16-03-2017 09:37
2203
0
SAVAŞ SEKİN
Yazar : SAVAŞ SEKİN
Email : savassekin@gmail.com
Toplam Makale : 26 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Yaşadığımız zaman itibarı ile geçmişten beri köklerimize sıkı sıkı tutunmaya, ahlaki birikime, güce, merhamete ve birliğe bu kadar ihtiyaç duyduğumuz dönemler çok az olmuştur.

Askeri, fiziki, ekonomik, maddi ve manevi olarak tam bir kuşatılmışlık ve taarruz kalkışması ile karşı karşıyayız.

İştahla çökertilmek ya da yok edilmek istenen bir millet olarak ihtiyacımız olan ilk şey, yere sağlam basan sarsılmaz bir inanç ve engin bir ahlak birikimidir.

Tehlikeyi sadece zahirde aramak, körlük ve ufuk darlığıdır. Sadece gözün önündekini gören göz, kör bir gözdür. Doğru olan ise, gözün gördüğü ile yetinmeyen ve gözün göremediğini görebilen bir göze sahip olmaktır.

Tehlikenin büyüğü, varlığını fark ettirmeden ve alıştıra alıştıra en ince kılcallara kadar girerek hiç beklenmedik bir anda dişlerini gösteren tehlikedir. Saman altından ilerleyen bu tehlike, yarattığı ve yaratacağı tahribattan emin olup kendini size gösterdiğinde, artık sizin için yapılabilecek bir şey yoktur.

Sizi bekleyen bir tehlikeye gereken anlamı yükleyemezseniz, size doğru savrulan bir kılıcı, size doğru uzatılmış bir el sanabilirsiniz. Eğer tehlikeyi görür ve buna rağmen neticeye razı olur ya da geri çekilirseniz, sonunuz yine hüsrandır.

Bu ülke tarihi misyonuna uygun davranmayı, belirleyici, dik ve güçlü olmayı hedefliyor ise, toplumun ekseriyeti de bu hedefin gereklerine uygun bir birikime ve ruha sahip olmak zorundadır.

Şeyh Edebali’nin “Milleti yaşat ki; devlet yaşasın” sözünden hareket edersek, “millet bozuk olursa devlet de bozuk olur” neticesine ulaşırız.

Aklı, fikri, ruhu sağlıklı bir toplum, varoluş şartı olacak düzeyde mühim olduğuna göre, bu toprakları doğrudan veya dolaylı olarak hedef alan güç merkezlerinin de bu gerçeğin farkında olmadıklarını iddia etmek en hafif tabiri ile hamlıktır..

Bu noktada basit bir gözlem ve geçmişe doğru kısa bir yolculuk yapıldığında bilhassa Osmanlı’nın son zamanlarından bu yana bu milletin ahlakının, kültürünün, değerlerinin hedef tahtasına oturtulduğu ve sürekli her neviden taarruza maruz kaldığını net olarak görebiliyoruz.

Günümüzde ise bu yöndeki faaliyetler gerek dışardan, gerekse yerli görünümlü yabancı akıllılarca teknolojinin de katkısı ile son derece basit, profesyonel ve çok daha etkili bir şekilde icra ediliyor.

Somutlaştırmak gerekirse; en büyük kalemiz olan aile kurumu tehdit alında, gençler tehdit altında, kadınlar tehdit altında, çocuklar tehdit altında..

Hülasa; toplum tehdit altında..

Bir virüs gibi yayılan kimliksizleşme hastalığına karşı aşı geliştirmek, devletin en büyük vazifesidir.

Birkaç ana başlıkla;

* Aile kurumu muhafaza altına alınmalıdır.

* Annelik kavramı merkeze alınmalı ve teşvik edilmelidir.

* Çocukların zihin dünyalarında yerli, manevi, bize dair kavram ve öğretiler en başta yer almalıdır.

* Yamalı bohçaya ve yazboz tahtasına dönen eğitim sistemi tepeden tırnağa yenilenmeli, kalıplaşmış ve ezberlenmiş kavram ve tabulardan vazgeçilerek ahlakın ve ilmin öncülüğünde yepyeni ve kalıcı bir sistem oluşturulmalıdır.

* Teknolojiye esir olan değil, teknolojiyi esir alan bir gençlik hedeflenmelidir.

* Televizyon Ekranların dizler ve ne idüğü belirsiz programlarla sinsice ahlak erozyonuna sebebiyet vermesine müsaade edilmemelidir.

* Kamu kurumlarında liyakatsiz, yeteneksiz ve iş bilmez kişilerin haksız yere makam ve mevkileri işgal etmelerine asla müsamaha gösterilmemeli ve her iş, ehline teslim edilmelidir.

Örnekleri çoğaltmak mümkün..

Ruhu çalınmış, iradesi elinden alınmış, kendinde kendine dair bir şeyi kalmamış, kalbi kurumuş, hafızasını yitirmiş, bir efkarı ve mefkuresi kalmamış ve kısacası ömrünü malayaniye adamış ve içi boşaltılmış bir neslin var oluşu, bir medeniyetin yok oluşu demektir.

Fiziki taarruzlar bize zarar verse de, bunun üstesinden rahatlıkla gelebiliriz. Kaldı ki; bu taarruzlar milletin dayanışma gücünü artırır, şuurunu güçlendirir ve birbirine kenetleyerek daha güçlü kılar.

Lakin manevi olarak çökerseniz, maddi olarak da zaten çökmüş ve teslim bayrağını çekmişsiniz demektir. Manen çöken bir toplum, rüzgârın önünde savrulan kuru bir yapraktan farksızdır.

Kısacası bizim için esas ölüm, maneviyatımızın ölmesidir.

“Geliyorum” diyen tehlikeye, “gelemezsin” deme zamanıdır.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.