TARİH : 21 Ağustos 2017 Pazartesi 04:47:25 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
JANDARMA OLASI FACİAYI ÖNLEDİ : Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında jandarma timlerince bulunan basma düzenekli olarak hazırlanmış 20 kilogramlık patlayıcı, kontrollü şekilde imha edildi. DEVLET VE ÖZEL SEKTÖR YATIRIMLARI BİRLEŞTİRİLMELİ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Sadece devletin, hükümetin yaptığı yatırımlarla bir ülkenin kalkınması mümkün değil. Kamu yatırımları ile özel yatırımlarını mutlaka birleştirmemiz lazım” dedi. KÜTÜPHANEDEN 6 AYDA 22 BİN KİŞİ YARARLANDI : Genç İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünden 2017 yılının ilk 6 ayında 22 bin 47 kişi yararlandı. YAZ ORTASINDA KAR KEYFİ : Genç İlçesinde 33 dereceyi bulan hava sıcaklıkları günlük hayatı olumsuz yönde etkilerken, Yenisu köyündeki karlı dere görenleri hayrete düşürüyor. MERHAMET ELİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ : Bingöl’de 5 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek. ÇOCUKLAR CAMİDE BULUŞTU : Kur’an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu. “KARDEŞLİK” GEZİSİ DÜZENLENDİ : Bilgi ve Düşünce Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen “Gelecek İnşasında Öncü Nesiller” adlı PRO-DES projesi kapsamında 14-17 Ağustos tarihleri arasında lise kız ve erkek öğrencileriyle İstanbul’a dört günlük bir gezi düzenlendi. Düzenlenen gezi öğrenciler arasında kardeşlik bağlarının gelişmesine vesile oldu. ‘MARKASI ADALET, MODELİ HAKKANİYET’ OLAN BİR HESAP İSTİYORUZ : Toplu sözleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava: “Önümüzde altın değerinde 36 saat var. Ya uzlaşıp Türkiye’yi büyüteceğiz. Ya da uzlaşma fırsatını elimizden kaçırıp, İşveren Heyetinin 20 milyon insanın adaletten payını alma imkanını heba etmesi yüzünden Türkiye için büyük bir imkânı yok edeceğiz.” TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ : Tarımda kullanılan mazot ve gübre desteği olan tarımsal desteklemeler belirlendi. ‘KARDEŞLİK’ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER : Ak Parti Sakarya ve Bingöl Gençlik Kolları Başkanlıkları arasındaki “Kardeşim Birlikteyiz’ projesi kapsamında Bingöl’deki 54 öğrenciye bisiklet, 8 engelli bireye de engelli aracı verildi. Kardeşlik vurgusunun yapıldığı programda, birlik ve beraberliğin pekişmesi temennileri de paylaşıldı.
Biz Gerçek Katili Biliyoruz
26-11-2015 14:27
2910
0
SAVAŞ SEKİN
Yazar : SAVAŞ SEKİN
Email : savassekin@gmail.com
Toplam Makale : 25 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

 Eski Türk filmlerinde şöyle klasik bir cinayet sahnesi vardır; birisi başka birisini bıçaklayarak öldürür ve başka birisini de darp edip bayıltarak, bu halde maktulün yanında eline bıçak tutuşturarak olay mahallinden uzaklaşır ve cinayeti başka bir şahsa fatura etmek ister.

Son yıllarda Ortadoğu coğrafyasında bu sahnenin daha modern ve kompleks versiyonunu uluslararası arenada izliyoruz. 

Bir yandan yanı başımızdaki coğrafyada yıllardır devam eden kırım ve katliamlar, diğer yandan zahiren bu tablonun tamamen dışındaymış gibi manzaraya tepeden bakan Batılı bir takım ülkelere baktığımızda bu topraklarda uygulanan köklü projeleri net olarak okuyabiliyoruz.  

Bugün DEAŞ denen cinayet şebekesinin, masa başında alt yapısı oluşturularak sahaya sürülmüş bir proje örgüt olduğunu anlamak için fazla akla gerek yok. Başından, sonundan, sağından, solundan, neresinden bakarsanız bakın, bunu net olarak görürsünüz. 

Teknolojisi ve ekonomisi çok iyi olan onlarca devlet, temeli olmayan ve sonradan bitme! bir örgütle mücadele eder ama yenemez! Onlarca devletin arasında bu örgüt silah ve mühimmat bulmakta hiç zorlanmaz, her türlü ihtiyacını rahatlıkla karşılar.

Ne ilginçtir ki; aynı örgüt kendisiyle mücadele eden devletlere son derece düşük fiyatlarla petrol satar, sattığı petrolden elde ettiği gelirleri onların bankalarına yatırır.

Bugün haçlı zihniyeti taşıyan Batı, Müslümanların Dünya üzerinde nasıl bilinmesini, Müslüman profilinin nasıl olmasını, İslam’ın nasıl bilinmesini istiyorsa, DEAŞ denen örgüt bütün bu vasıfları eksiksiz olarak taşıyor.

Tekfir ve öldürme üzerine bina edilmiş bu zihniyet, dini de işine geldiği şekilde kendine göre yorumlayarak bir kâfirin her ne suretle olursa olsun görüldüğü yerde öldürülmesi gerektiğini söyler. Ne ilginçtir ki; hiçbir kafiri öldürmez ama Müslümanları kâfir ilan ederek onları öldürür! Hazır da bolca kafir varken, yoktan kafir üretmek de neyin nesi!

Kısacası şunu söyleyebiliriz; çıkarları uğruna yapamayacağı hiçbir şey olmayan modern haçlı zihniyetinin Müslüman coğrafyasına karşı olan bilinçaltı ve duyguları, onların bedenlerinden dışarı çıkıp bir surete bürünürse karşımızda DEAŞ denen yapıdan başka bir suret ortaya çıkmaz.

Hasılı kelam; bu coğrafyada haçlı zihniyetinin çıkarları hangi ve ne tür olayların yaşanmasını gerektiriyorsa, başka bir kılıf atında bunu yaparak faturasını da Müslümanlara kesen bir laboratuvar yapıdan bahsediyoruz.   

Birçok ülke Suriye topraklarına geleceğe dair kendi çıkarlarına hizmet edecek bir yapı istediği için DEAŞ la mücadele bahanesi ile orada saldırılar ve katliamlar yapmakta. Ancak saldırıların asıl hedefi sivil insanlar ve müspet muhalif gruplar oluyor. Akıllı füzeler DEAŞ’a yöneldiklerinde ne hikmetse akıllarını yitirip hedef şaşırıyorlar! Ya da kendi akıllarını bırakıp kendilerini fırlatanların aklı oluyorlar!

Hangi projeler, hangi senaryonalar sahnelenirse sahnelensin, neticede hepsi mazlum ve masum insanların ölümü ile neticeleniyor. Bu noktada yüklendiği misyon ve tarihi sorumluluk itibarı ile Türkiye’ye çok büyük görevler düşüyor. 

Bu ülkeye zalimi alkışlamak haramdır, zalime meyletmek haramdır.

Bu ülkeye düşenin elinden tutmak ve bedeli ne olursa olsun zalimin karşısında olmak farzdır.

Bu ülkenin, dudağını sağa sola bükerek “ekonomim sonra ne olur, falan ülkeler sonra ne der, falan ülke bizimle ticaretini keserse ne olur” nev’inden zillet ve korkaklık kokan söylemlerin gölgesinden dahi geçmemesi farzdır.

 Ümmetin en güçlü kalesinin, temsil kabiliyetini en doğru şekilde sergilemesi farzdır.

 Katillerin ve zalimlerin haklı ve kahraman gösterilmeye çalıştırıldığı bu tezgahı bozmak farzdır.

 Oyun içinde onlarca oyunun olduğu oyunu bozmak farzdır.  

ABD, Almanya, İngiltere, Rusya, İran ne den burnunu sokar Suriye topraklarına. Suriyelileri sevdikleri için olmadığı kesin. Demokrasi! götürmek için yapmadıkları da kesin.

 Mesele biraz tarihsel kökleriyle irdelenirse sebebin çok basit olduğu anlaşılacaktır.

 “Tarih tekerrürden ibarettir” sözü meşhurdur. Merhum Mehmet Akif buna şöyle karşılık verir;

  Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar

Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi...

Yine meşhur “Çanakkale Şehitlerine” der ki;

Çehreler başka lisanlar, deriler rengarenk

Sade bir hadise var ortada; vahşetler denk

Maske yırtılmasa hala bize afetti o yüz

Medeniyet denilen kahpe, hakikat yüzsüz

Evet; çehreler de, lisanlar da deriler de farklı. Ortak olan vahşet, ortak olan şer. Kendine son derece medeni, son derece demokratik, başkalarına ise son derece cani, son derece vahşi. İki yüzlük denen kavramın tam zirve noktası.

Ve bilinmeli ki; şerrin zirvesi çukurların en derinidir.

Son seçimlerde eli oldukça güçlü çıkan ve bu anlamda mazlum coğrafyaları da yeniden umutlandıran bir netice elde eden Türkiye’nin bu tarihi sorumluluğu dik, sorumlu, akıllı ve cesur adımlarla omuzlaması temennisiyle…

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.