TARİH : 19 Ekim 2017 Perşembe 14:55:37 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
MAHREM YAPILMAYA OPERASYON : FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik Malatya merkezli ve Bingöl’ünde dahil edildiği operasyonda 7 muvazzaf asker gözaltına alındı. FIRTINA SERT VURDU! : Bingöl Karlıova İlçesi’nde 2 kişinin yaralandığı, birçok kurum ve evin kullanılmaz hale gediği fırtınanın faturasının yaklaşık 500 bin TL olduğu tespit edildi. ÜNİVERSİTE, BİNGÖL BALINA YOĞUNLAŞTI : Pilot Üniversiteler arasında yer alan Bingöl Üniversitesi, bal ve endemik bitkiler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. 9 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ : Bingöl`de bir köyde operasyon düzenleyen jandarma ekipleri 9 kilo 100 gram esrar ile bir av tüfeği ele geçirdi. 2. DÖNEM AV SEZONU AÇILDI : Bingöl Avcılar ve atıcılar kulübü, 2017-2018 2’inci dönem av sezonunun açıldığını açıkladı. BAHÇE SAHİBİNDEN `GÖZ HAKKI SEPETİ` : Bingöl`de bir hayırsever, bahçesinin yanından geçenlerin yemeleri için bahçe çeperine astığı "göz hakkı sepeti"ne çeşit çeşit meyveler bırakıyor. İZİNSİZ EKİME 19 BİN TL CEZA : Bingöl Merkez Çayağzı Köyünde izinsiz çeltik ektiği belirlenen bir kişiye 19 bin 133 TL ceza kesildi. SÖZEN’DEN KÜÇÜKKAYA`YA TEPKİ : Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Gazeteci İsmail Küçükkaya`ya Bakan Fatma Betül Sayan Kaya hakkında ortaya attığı iddia nedeni ile tepki geldi. BESYO’NUN İLK PANELİ : Bingöl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, ‘Türkiye’de Spor Yönetimi ve Politikaların Mevcut Durumu Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ isimli bilimsel panele katıldı. “MUHTARLAR KANAAT ÖNDERİDİR” : Bingöl Valisi Ali Mantı; “Söz sahibi, seçilmiş, özgür ve ihtiyar gibi anlamlara gelen muhtar kelimesi kendi kültürümüzün hem kanaat önderi olma hem de yönetim konuları için geliştirdiği bir kavramdır” dedi.
Bin Yıllık Hesaplaşma
23-08-2016 12:59
2169
0
SAVAŞ SEKİN
Yazar : SAVAŞ SEKİN
Email : savassekin@gmail.com
Toplam Makale : 26 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Osmanlı’nın tarih sahnesinden bir süreliğine! uzaklaşmasından sonra onun yerine geçen Türkiye, tarihinin hiçbir döneminde bu kadar açık, çok yönlü, çok taraflı ve zalimane taarruzlarla karşı karşıya kalmadı.

Mevcut tabloyu nasıl okumamız gerektiği konusu büyük önem arz ediyor. Bu yüzden doğru referanslarla, doğru pencereden ve doğru şekilde meseleye bakmak zorundayız.

Normal şartlarda zayıflayan, güçsüzleşen, uluslararası arenada itibarı kalmayan ülkeler, iç ve dış taarruzlara çok daha açık olurlar. Dünya, zayıf olanın ezildiği tezinin tezahürü olan örneklerle dolu.

Peki Türkiye böyle bir durum yaşadığından dolayı mı mevcut saldırılarla karşı karşıya kaldı? Bu noktada Türkiye’nin durumunu nereye koymalıyız ve nasıl değerlendirmeliyiz?

Şüphe yok ki; bu durum Türkiye’nin güçsüzlüğüne ve acizliğine değil, tam tersine bugüne kadar hiç olmadığı kadar güçlü ve dirayetli olmasına delalet ediyor.

Aslında bu tespit için çok şey bilmeye ve derin analizler yapmaya gerek yok. Mesele, biraz basiretli, aklı ve kalbi selim şekilde duran herkesin görebileceği derecede açık.

Gerek içerden, gerekse dışardan, gerek doğrudan, gerekse dolaylı olarak birçok terör yapılanmasının sözleşmiş gibi koordine olarak yeri geldiğinde sırayla, yeri geldiğinde hep birlikte taarruza geçerek kendilerine verilen rolün gereğini yapmakta olduğuna tanıklık ediyoruz.

Ahtapot gibi birçok kol, farklı yönlere yönelerek farklı şekillerde bu millete zarar vermeye, kuşatmaya ve işgale kalkışmakta.

Ahtapotun her bir kolunu takip ettiğinizde sizi ortak bir başa, yani kumanda merkezine götürecektir. Öyle bir durum var ki; kolların birleştiği baş, aklı sıra kendini gizliyor, sırtımızı sıvazlar gibi görünüyor ve gözümüzün içine baka baka kolların kendisine ait olduğunu inkâr ediyor.

İnsanın, “ahtapot olmanın bile bir şerefi var” diyesi geliyor. Kollarını inkâr eden bir ahtapot, ancak insanlığını kaybetmiş insanlardan müteşekkil bir şey olabilir. Rahmetli Erbakan Hoca’nın meşhur sözünü anımsayarak, “sizi gidiler siziii” desek te, bunu üzerine alınan yok!

Meselenin kökü, bin yıl öncesine dayanıyor. Bin yıl öncesi ile günümüzdeki politikalar arasında bir bağ yokmuş gibi düşünmek, kanaatimce saflıktır. Mesele ne iki ülkenin mücadelesi, ne bir ülke ile birden fazla terör örgütünün mücadelesi, ne bir ülke ile birden fazla ülkenin mücadelesidir. Mesele, iki medeniyetin mücadelesidir.

Bin yıl önce aralıklarla devam eden haçlı seferleri ne ise, bugün yaşanan da aynen odur. Batı bu tarihi mücadelesinden, Müslümanları köleleştirme ve yok etme amacından asla vazgeçmeyecektir.

Alparslanlar, Selahaddinler, Kılıçarslanlar, Nureddin Mahmut Zengi’ler, Sultan Baybarslar ve diğerleri, ümmetin sancağını şerefle taşıyarak bunlara karşı büyük mücadele örnekleri sergilediler.

Osmanlı, doğru ve yanlışıyla 600 yıl boyunca sancağı başarı ile taşıdı.
Bugün zulmün zirve yaptığı topraklar, Osmanlı’nın çekildiği topraklardır. Osmanlı’nın bıraktığı her boşluğu zalimin zulmü, kan ve göz yaşı doldurdu.

Abbasilerden, Eyyubilerden, Selçuklulardan, Osmanlılardan gelen ümmetin sancaktarlığı vazifesi, şimdide Türkiye’nin omuzlarındadır. Sancak bu topraklarda, emanet bu toprakların omuzlarındadır. Ve şimdi de, emanete sahip çıkma vaktidir.

15 Temmuz’da, yıllarca dini kullanarak insanların dindarlığı üzerinden onları aldatmak sureti ile kendine taban bulan ve üst kademedeki elemanlarının eylemleri ile esas yüzünü ve niyetini ortaya koyarak adeta devletin birimlerini ablukaya almayı başarabilmiş FETÖ ile gerçekleştirilmek istenen kalkışma kanaatimce bir darbe girişimi değildir. Yapılmak istenen şey, tam olarak bir işgal girişimidir. Darbe kelimesi, durumu izah etmekte çok yetersiz kalır.

İşgal girişimi idi; çünkü bu girişimi organize edenin ABD olduğu, kalkışma gecesi Suriye sınırımızda farklı örgütlere mensup binlerce milisin darbenin başarılı olması ihtimaline binaen Türkiye’ye giriş yapmak üzere hazırda bekletildiği, içeride de provokasyonlarla, gezi kalkışması türünden sokak eylemlerinin hazırlıklarının yapıldığı, bu türden daha birçok gelişmenin olduğu artık bilinen bir gerçek.

Kısacası Türkiye işgal edilemeye hazır bir kıvama getirilmek istendi. Muhtemeldir ki; Türkiye’de bir kaos ortamı oluşturduktan sonra, tıpkı Irak ve Afganistan’da olduğu gibi demokrasi getirmek için! Türkiye’ye uluslararası askeri güç konuşlandıracak ve böylelikle işgal planlarını başarıya ulaştırmış olacaklardı.

Bu ihanet kalkışmasının başarılı olamamasından sonra adeta çıldıran üst akıl, şimdi de PKK ve DAİŞ aracılığı ile herhangi bir sınırı ve ahlaki değeri olmayan acımasızca bombalı eylemler tertipleyerek yüzlerce insanı katletti. Ellerinde darbe kalkışmasından sonra geriye kalan hangi koz, hangi imkân varsa sonuna kadar kullanıyorlar.

Türkiye’yi içerden ve dışardan kuşatma operasyonu tüm hızı ile devam ederken, buna karşı gereken tarihi adımların da atılması zorunluluktur. Son zamanlarda Türkiye’nin dış politikasındaki radikal ve net değişiklik de bu yöndeki adımların sinyalini veriyor.

ABD’nin iki yüzlülüğü çok iyi anlaşıldı ve buna karşı da çok net tavırlar alınıyor. ABD’nin panik havası ile Türkiye ile temasa geçmesi, Obama’nın Asya ülkelerini ziyaret düşüncesi, bu adımlara karşı geliştirilen panik reaksiyonudur.

Artık ok yaydan çıktı, kılıçlar çekildi, niyetler ortaya konuldu, saflar netleşti.

Ümmetin son kalesi, son umudu olan Türkiye, omuzlarındaki bu mübarek emanetin tarihi sorumluluğunun bilinci ile bu modern ve büyük haçlı seferini durdurmak zorundadır. Bu bir varoluş mücadelesidir. Hak ile batılın mücadelesidir.

Ne ırkın, ne dilin, ne mezhebin, ne coğrafyanın zerre kadar önemi yoktur. Esas olan İslam kardeşliğidir, ümmetin vahdeti ve kurtuluşudur.

Yazının ilk paragrafında Osmanlı’nın tarih sahnesinden bir süreliğine uzaklaşmasından bahsettim. Çünkü Osmanlı yok olmadı, sadece uyutuldu. Ve şimdi de bu milletin Osmanlı’yı yeniden uyandırma zamanıdır. Zaten korktukları da bu!

15 Temmuzda, Dünyayı hayretler içerisinde bırakırcasına tarihi bir destan yazan bu millet, bütün gücü ile kenetlenerek, birlik olarak, büyüyerek ve inanarak bu kuşatmayı kıracak ve tarihi bir zaferin altına imzasını atacaktır inşallah.

Öyle ki; zafer nidaları Beyaz saraydan, Kraliyet sarayından duyulacaktır.
Hiç şüphemiz yok ki; hak yine batıla galip gelecektir.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.