TARİH : 19 Ekim 2017 Perşembe 14:55:58 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
MAHREM YAPILMAYA OPERASYON : FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik Malatya merkezli ve Bingöl’ünde dahil edildiği operasyonda 7 muvazzaf asker gözaltına alındı. FIRTINA SERT VURDU! : Bingöl Karlıova İlçesi’nde 2 kişinin yaralandığı, birçok kurum ve evin kullanılmaz hale gediği fırtınanın faturasının yaklaşık 500 bin TL olduğu tespit edildi. ÜNİVERSİTE, BİNGÖL BALINA YOĞUNLAŞTI : Pilot Üniversiteler arasında yer alan Bingöl Üniversitesi, bal ve endemik bitkiler üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. 9 KİLO ESRAR ELE GEÇİRİLDİ : Bingöl`de bir köyde operasyon düzenleyen jandarma ekipleri 9 kilo 100 gram esrar ile bir av tüfeği ele geçirdi. 2. DÖNEM AV SEZONU AÇILDI : Bingöl Avcılar ve atıcılar kulübü, 2017-2018 2’inci dönem av sezonunun açıldığını açıkladı. BAHÇE SAHİBİNDEN `GÖZ HAKKI SEPETİ` : Bingöl`de bir hayırsever, bahçesinin yanından geçenlerin yemeleri için bahçe çeperine astığı "göz hakkı sepeti"ne çeşit çeşit meyveler bırakıyor. İZİNSİZ EKİME 19 BİN TL CEZA : Bingöl Merkez Çayağzı Köyünde izinsiz çeltik ektiği belirlenen bir kişiye 19 bin 133 TL ceza kesildi. SÖZEN’DEN KÜÇÜKKAYA`YA TEPKİ : Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Gazeteci İsmail Küçükkaya`ya Bakan Fatma Betül Sayan Kaya hakkında ortaya attığı iddia nedeni ile tepki geldi. BESYO’NUN İLK PANELİ : Bingöl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, ‘Türkiye’de Spor Yönetimi ve Politikaların Mevcut Durumu Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ isimli bilimsel panele katıldı. “MUHTARLAR KANAAT ÖNDERİDİR” : Bingöl Valisi Ali Mantı; “Söz sahibi, seçilmiş, özgür ve ihtiyar gibi anlamlara gelen muhtar kelimesi kendi kültürümüzün hem kanaat önderi olma hem de yönetim konuları için geliştirdiği bir kavramdır” dedi.
BU OYUN BİTMELİ
21-10-2016 12:23
1687
0
SAVAŞ SEKİN
Yazar : SAVAŞ SEKİN
Email : savassekin@gmail.com
Toplam Makale : 26 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Musul’u kurtarma operasyonunun başladığı söyleniyor. 

Zahiren bakıldığında gayet olağan ve haklı bir cümleye benziyor. “Musul’u kurtarma operasyonu”..!

Münafıklara ve şeytanlara ait işlerin hep dışarıdan süslü görünür, lakin içleri tam bir şer yuvasıdır. 

Beyinlere bir yardım eli ve kahramanlık gibi gelen bu cümle, aynen böyle bir işin mahsulüdür. 

Musul’u kurtaracaklarmış! 

Kim kurtaracak Musul’u? 

Kim kurtarılacak Musul’da? 

Kimden Kurtarılacak Musul?

Bölgede yaşanan bu kadar olaydan sonra, ufku ve algıları biraz açık olan herkes için yukarıdaki soruların cevabı gayet açık ve nettir. 

Geçen gün sosyal medyada Amerika’nın İslam coğrafyası üzerindeki politikalarını karikatüre eden bir benzetmeye denk geldim. 

Netice olarak şu söylenmeye çalışılıyordu; Amerika bir yere girmek istediğinde önce bir terörist üretip oraya gönderir, sonra o teröristi bahane ederek oraya girerek talan eder, sonra da teröristini oradan alıp çıkar. 

Halep’i ve diğer birçok kenti küçücük çocuklardan, kadınlardan, yaşlılardan kurtaranlar, şimdi de Musul’u kurtaracaklar! 

Irak’ı ve Afganistan’ı kurtararak özgürleştirenler, şimdi de Musul’u kurtaracaklar!  

Evet modern haçlılar; şimdiyi söyleyin bakalım.

-Musul’u ne için kurtarıyorsunuz? 

Orada yaşayanları sevdiğiniz için olmasa gerek. Tüm âlem bilir ki; sizde kalp ve merhametin zerresini dahi aramak, çölde penguen aramaktan farksızdır.

-DEAŞ’ı yok etmek için mi? 

İnsan kendisini yok eder mi! Kullandığı kalkanı çöpe atar mı! 

-Türkiye’nin Musul’a girmesine neden sert şekilde karşısınız? 

Maskeniz düşecek, arzuladığınız mezhep çatışmaları çıkmayacak, binbir güçlükle tasarladığınız tarihi oyunlar bozulacak, petrol elden gidecek..

Bu tablo bize hiç de yabancı değil. Bu güvercin maskeli akbabaları bir yerlerden tanıyoruz!

Yüz yıl önce benzer tiyatro sahneleri ile bölgeyi kendi çıkarları doğrultusunda dizayn ederek modern inlerine çekilen batılılar, şimdi yine benzer mahiyette tiyatro sahneleri ile bir sonraki yüz yıl için bölgeyi dizayn etmeye çalışıyorlar. 

Yine aynı şekilde iradesi elinden alınmış, önü kesilmiş, yükselme ve güçlenme ihtimali ortadan kaldırılmış, davulu kendisinde ama tokmağı Batı’da olan bir Ortadoğu dizayn ederek oluşturulacak fiili durum için uzun yıllarca sürdürülebilir koşulları oluşturmaya çalışıyorlar.  

Görünürde birçok terör yapılanması birbirine ok atıyor, ya da sağa sola farklı yönlere ok atıyor. Zahiren farklı yönlere doğru giden bu okların tamamı esasen Türkiye’ye doğru atılıyor ve dolayısı ile bu medeniyetin geleceğine ve kalbine atılıyor. 

Bir Amerikan hoparlörü olan Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin tavırları birçok şeyi özeti mahiyetinde. 

Kendi ülkesi yıllardır Amerikan işgalinde ve onur ve haysiyet adına hiçbir şeyi kalmamış olan bu şahıs, ülkesinde binlerce kilometre öteden gelmiş onlarca ülke cirit atarken, Müslüman ve komşusu olan önceden kendi davet ettiği Türkiye’yi Irak’ta işgalci olarak görüp tehditler savuruyor. 

Amerikalıların Haydar İbad’inin gırtlağından çıkan sesleri, bölgedeki tiyatroyu ifade etmeye yeterlidir. 

Türkiye’deki iç muhalefetin önemli bir kısmının Türkiye’nin tavırlarını iç siyaset manevraları ve kişisel egolar gibi ucuz argümanlarla tenkit etmesi, acınası bir durumdur. Zaten Cumhuriyetten tarihindeki ezik, ufuksuz, taklit eksenli ve milletten uzak siyasetleri karşısında bu tavırlarını onlara çok görmemek lazım. 

Şimdi konuşmazsak, bundan sonra konuşamayız. Şimdi yürümezsek, bundan sonra yürüyecek ne bir yol, ne bir güç buluruz. Şimdi ayağa kalkmazsak, bir daha da kalkamayız. 

Kırılma noktalarında sorumluluğunu yerine getirmeyen bir güç, diğer zamanlarda arı gibi çalışsa da bunun ne kendisine ne de başkasına hiçbir faydası olmaz. 

Bize yönelik en büyük düşmanlığı yapanlara bakalım; Batı’nın menfaatleri için ve onların talimat ve izinleri doğrultusunda faaliyet gösteren terör örgütleri, Irak Başbakanı İbadi, Suriye rejimi, fitneci Şii çeteler v.s… 

Söyleyenler ve söyletenler arasındaki ilişkiyi de dikkate aldığımızda bize kimlerin düşmanlık yaptığından hareketle, ne kadar doğru bir yolda ve yerde olduğumuzu daha iyi görebiliyoruz.

Mazlumun sesi nereden geliyorsa oraya, 

Nereden ümitle çağrılıyorsak oraya, 

Medeniyet yolumuz bizi nereye götürüyorsa oraya gitmek zorundayız.

Bu oyunu bitirmek zorundayız. 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.