TARİH : 21 Ağustos 2017 Pazartesi 04:48:26 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
JANDARMA OLASI FACİAYI ÖNLEDİ : Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında jandarma timlerince bulunan basma düzenekli olarak hazırlanmış 20 kilogramlık patlayıcı, kontrollü şekilde imha edildi. DEVLET VE ÖZEL SEKTÖR YATIRIMLARI BİRLEŞTİRİLMELİ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Sadece devletin, hükümetin yaptığı yatırımlarla bir ülkenin kalkınması mümkün değil. Kamu yatırımları ile özel yatırımlarını mutlaka birleştirmemiz lazım” dedi. KÜTÜPHANEDEN 6 AYDA 22 BİN KİŞİ YARARLANDI : Genç İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünden 2017 yılının ilk 6 ayında 22 bin 47 kişi yararlandı. YAZ ORTASINDA KAR KEYFİ : Genç İlçesinde 33 dereceyi bulan hava sıcaklıkları günlük hayatı olumsuz yönde etkilerken, Yenisu köyündeki karlı dere görenleri hayrete düşürüyor. MERHAMET ELİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ : Bingöl’de 5 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek. ÇOCUKLAR CAMİDE BULUŞTU : Kur’an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu. “KARDEŞLİK” GEZİSİ DÜZENLENDİ : Bilgi ve Düşünce Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen “Gelecek İnşasında Öncü Nesiller” adlı PRO-DES projesi kapsamında 14-17 Ağustos tarihleri arasında lise kız ve erkek öğrencileriyle İstanbul’a dört günlük bir gezi düzenlendi. Düzenlenen gezi öğrenciler arasında kardeşlik bağlarının gelişmesine vesile oldu. ‘MARKASI ADALET, MODELİ HAKKANİYET’ OLAN BİR HESAP İSTİYORUZ : Toplu sözleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava: “Önümüzde altın değerinde 36 saat var. Ya uzlaşıp Türkiye’yi büyüteceğiz. Ya da uzlaşma fırsatını elimizden kaçırıp, İşveren Heyetinin 20 milyon insanın adaletten payını alma imkanını heba etmesi yüzünden Türkiye için büyük bir imkânı yok edeceğiz.” TARIMSAL DESTEKLER BELİRLENDİ : Tarımda kullanılan mazot ve gübre desteği olan tarımsal desteklemeler belirlendi. ‘KARDEŞLİK’ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER : Ak Parti Sakarya ve Bingöl Gençlik Kolları Başkanlıkları arasındaki “Kardeşim Birlikteyiz’ projesi kapsamında Bingöl’deki 54 öğrenciye bisiklet, 8 engelli bireye de engelli aracı verildi. Kardeşlik vurgusunun yapıldığı programda, birlik ve beraberliğin pekişmesi temennileri de paylaşıldı.
BU OYUN BİTMELİ
21-10-2016 12:23
1514
0
SAVAŞ SEKİN
Yazar : SAVAŞ SEKİN
Email : savassekin@gmail.com
Toplam Makale : 25 Makale
Blog : Tüm Makaleleri İçin Tıklayın

Musul’u kurtarma operasyonunun başladığı söyleniyor. 

Zahiren bakıldığında gayet olağan ve haklı bir cümleye benziyor. “Musul’u kurtarma operasyonu”..!

Münafıklara ve şeytanlara ait işlerin hep dışarıdan süslü görünür, lakin içleri tam bir şer yuvasıdır. 

Beyinlere bir yardım eli ve kahramanlık gibi gelen bu cümle, aynen böyle bir işin mahsulüdür. 

Musul’u kurtaracaklarmış! 

Kim kurtaracak Musul’u? 

Kim kurtarılacak Musul’da? 

Kimden Kurtarılacak Musul?

Bölgede yaşanan bu kadar olaydan sonra, ufku ve algıları biraz açık olan herkes için yukarıdaki soruların cevabı gayet açık ve nettir. 

Geçen gün sosyal medyada Amerika’nın İslam coğrafyası üzerindeki politikalarını karikatüre eden bir benzetmeye denk geldim. 

Netice olarak şu söylenmeye çalışılıyordu; Amerika bir yere girmek istediğinde önce bir terörist üretip oraya gönderir, sonra o teröristi bahane ederek oraya girerek talan eder, sonra da teröristini oradan alıp çıkar. 

Halep’i ve diğer birçok kenti küçücük çocuklardan, kadınlardan, yaşlılardan kurtaranlar, şimdi de Musul’u kurtaracaklar! 

Irak’ı ve Afganistan’ı kurtararak özgürleştirenler, şimdi de Musul’u kurtaracaklar!  

Evet modern haçlılar; şimdiyi söyleyin bakalım.

-Musul’u ne için kurtarıyorsunuz? 

Orada yaşayanları sevdiğiniz için olmasa gerek. Tüm âlem bilir ki; sizde kalp ve merhametin zerresini dahi aramak, çölde penguen aramaktan farksızdır.

-DEAŞ’ı yok etmek için mi? 

İnsan kendisini yok eder mi! Kullandığı kalkanı çöpe atar mı! 

-Türkiye’nin Musul’a girmesine neden sert şekilde karşısınız? 

Maskeniz düşecek, arzuladığınız mezhep çatışmaları çıkmayacak, binbir güçlükle tasarladığınız tarihi oyunlar bozulacak, petrol elden gidecek..

Bu tablo bize hiç de yabancı değil. Bu güvercin maskeli akbabaları bir yerlerden tanıyoruz!

Yüz yıl önce benzer tiyatro sahneleri ile bölgeyi kendi çıkarları doğrultusunda dizayn ederek modern inlerine çekilen batılılar, şimdi yine benzer mahiyette tiyatro sahneleri ile bir sonraki yüz yıl için bölgeyi dizayn etmeye çalışıyorlar. 

Yine aynı şekilde iradesi elinden alınmış, önü kesilmiş, yükselme ve güçlenme ihtimali ortadan kaldırılmış, davulu kendisinde ama tokmağı Batı’da olan bir Ortadoğu dizayn ederek oluşturulacak fiili durum için uzun yıllarca sürdürülebilir koşulları oluşturmaya çalışıyorlar.  

Görünürde birçok terör yapılanması birbirine ok atıyor, ya da sağa sola farklı yönlere ok atıyor. Zahiren farklı yönlere doğru giden bu okların tamamı esasen Türkiye’ye doğru atılıyor ve dolayısı ile bu medeniyetin geleceğine ve kalbine atılıyor. 

Bir Amerikan hoparlörü olan Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin tavırları birçok şeyi özeti mahiyetinde. 

Kendi ülkesi yıllardır Amerikan işgalinde ve onur ve haysiyet adına hiçbir şeyi kalmamış olan bu şahıs, ülkesinde binlerce kilometre öteden gelmiş onlarca ülke cirit atarken, Müslüman ve komşusu olan önceden kendi davet ettiği Türkiye’yi Irak’ta işgalci olarak görüp tehditler savuruyor. 

Amerikalıların Haydar İbad’inin gırtlağından çıkan sesleri, bölgedeki tiyatroyu ifade etmeye yeterlidir. 

Türkiye’deki iç muhalefetin önemli bir kısmının Türkiye’nin tavırlarını iç siyaset manevraları ve kişisel egolar gibi ucuz argümanlarla tenkit etmesi, acınası bir durumdur. Zaten Cumhuriyetten tarihindeki ezik, ufuksuz, taklit eksenli ve milletten uzak siyasetleri karşısında bu tavırlarını onlara çok görmemek lazım. 

Şimdi konuşmazsak, bundan sonra konuşamayız. Şimdi yürümezsek, bundan sonra yürüyecek ne bir yol, ne bir güç buluruz. Şimdi ayağa kalkmazsak, bir daha da kalkamayız. 

Kırılma noktalarında sorumluluğunu yerine getirmeyen bir güç, diğer zamanlarda arı gibi çalışsa da bunun ne kendisine ne de başkasına hiçbir faydası olmaz. 

Bize yönelik en büyük düşmanlığı yapanlara bakalım; Batı’nın menfaatleri için ve onların talimat ve izinleri doğrultusunda faaliyet gösteren terör örgütleri, Irak Başbakanı İbadi, Suriye rejimi, fitneci Şii çeteler v.s… 

Söyleyenler ve söyletenler arasındaki ilişkiyi de dikkate aldığımızda bize kimlerin düşmanlık yaptığından hareketle, ne kadar doğru bir yolda ve yerde olduğumuzu daha iyi görebiliyoruz.

Mazlumun sesi nereden geliyorsa oraya, 

Nereden ümitle çağrılıyorsak oraya, 

Medeniyet yolumuz bizi nereye götürüyorsa oraya gitmek zorundayız.

Bu oyunu bitirmek zorundayız. 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU MAKALE İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.