Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Aralık 2017 Cumartesi
7.5 °C Açık

Vali mantı'dan tanıtım günlerine davet

Bingöl valisi ali mantı, istanbul'da düzenlenecek olan '2. bingöl tanıtım günleri'ne tüm bingöllüleri davet etti.

10 EKİM 2017 SALI 04:25
0
497
0
AA aa
Vali mantı`dan tanıtım günlerine davet

Bingöl Valisi Ali Mantı yaptığı yazılı açıklamada, 11-15 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan ‘2. Bingöl Tanıtım Günleri’ne tüm Bingöllüleri davet etti.

Bingöl Tanıtım Günleri için yoğun bir çaba sarf eden, Bingöl’ü daha iyi tanıtmak için mücadele eden Vali Mantı, “İlgili kurum ve kuruluşlarımız, STK’lar ve gönüllü hemşehrilerimizle birlikte Bingöllümüzü daha iyi tanıtmak için yoğun bir çalışma dönemini geride bıraktık. Şimdi beklenen tarih geldi. İlimizin eşsiz güzelliklerini, doğal ürünlerini, damak tatlarını en güzel şekilde tanıtmak için hep beraber fuar alanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, “Böylesi programlar illerin zenginliklerini, el emeklerini, farklı eserlerini sergileyebildiği ulusal ve uluslar arası niteliği olan fırsatlardır” diyen MANTI, şunları söyledi: “Bingöl insanının sıcaklığını ve misafirperverliğini, yüzen adalarımızın hayran bırakan manzarasını, güneşin doğuşundaki bulunmaz estetik lezzeti, şifa kaynağı termallerimizi, artık bir markaya dönüşen kavurmamızı, uluslar arası derecesi olan balımızı ve diğer yöresel mutfak kültürümüzü bire bir tanıtmak ve kendi piyasamızı oluşturmak için tanıtım günleri bir fırsattır. Dışarıda kimseyi bırakmayan bir anlayışla, her Bingöllünün bu fırsatı katma değere dönüştürmek için çaba içerisinde olması lazım. İnşallah ‘2.Bingöl Tanıtım Günleri’ önceki tanıtım günleri programından daha olumlu sonuçlarla ilimizin vizyonuna renk ve derinlik katacaktır”

MANTI, VALİLER TOPLANTISINA KATILACAK

Bingöl Valisi Mantı, 11-12 Ekim tarihlerinde Ankara’da Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanının katılımlarıyla düzenlenecek olan ‘Valiler Toplantısı’na katılacak. Vali Mantı, Valiler toplantısı nedeniyle ‘2. Bingöl Tanıtım Günleri’nin açılış programına katılamayacağını, tanıtım günlerinin 2. gününde İstanbul’da olacağını duyurdu.

Mantı, açıklamasında şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın İçişleri Bakanımızın katılımlarıyla 11-12 Ekim tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan ‘Valiler Toplantısı’na katıldıktan sonra bizler de İnşallah İstanbul’da, değerli hemşerilerimizin yanında tanıtım günleri heyecanını birlikte yaşayacağız.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın