Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Aralık 2017 Çarşamba
8.3 °C Parçalı Bulutlu

Taleplerimiz bireysel değil, kitlesel

Belediye Meclis üyesi olan S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Nihat Kaya'nın açıklamalarına tepki gösteren Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahid Korkutata, basına yansıyan taleplerinin bireysel değil, kitlesel olduğunu söyledi.

10 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE 01:47
0
474
0
AA aa
Taleplerimiz bireysel değil, kitlesel

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Korkutata, Belediye Meclis üyesi olan S.S. 18 Nolu Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Kaya’nın kendisine yönelik ithamlarıyla ilgili basın açıklaması düzenledi. Korkuta’nın basın açıklamasına diğer engelli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi.

Otobüslerin değişimi konusunda talep ettiklerinin bireysel olmadığını, kitlesel olduğunu söyleyen Korkutata, son zamanlarda kooperatif ile sorun yaşadıklarını ve bu sorunların da yumak haline geldiğini aktardı.

BİREYSEL OLARAK HABER YAPMADIM”

“Engelliler olarak araçların yenilenmesini talep ettik” diyen Korkutata, Kaya’nın şahsı hakkında kullandığı suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Korkutata, “Burada diğer dernek başkanı arkadaşlarımız da var. Engelli mağdur olan arkadaşlarımız da burada. Hakkımda söylenen manşet olmak istiyorlar, haber olmak istiyorlar, farklı şeylerin peşindeler gibi suçlamalar var. Açıkçası bu suçlamalar beni çok üzdü. Olan sorunu kamuoyuyla paylaşmak istedim. Ben bireysel olarak haber yapmadım. Yaşadığımız sorunları beyan ettim. Biz engelli kardeşlerimizin taleplerini istiyoruz. Burada bu sıkıntılarımızı 4 derneğimizle ilan ediyoruz. Engellilerin sorunlarının kalkmasını istiyoruz. Engellilere sunulan yüzde 50 kart sistemini kabul etmiyoruz” dedi.

“SORUN ÇÖZÜLMEZSE EYLEME GİDECEĞİZ”

Araçlarda uygulanan sesli uygulamanın diğer bireylerle aynı olmasını talep eden Korkutata, bu şekilde mahremiyetlerinin çiğnendiğini aktardı.

“Bazı arkadaşlarımıza ‘bedava kart buldunuz’ denildi, bundan dolayı arkadaşlarımız kartlarını iptal ettiler” diyen Korkutata, “Her yıl arkadaşlarımızdan 20 lira haksız kazanç alıyorlar. Bunun için resmi bir makbuzları yok. Geçen gün bir arkadaşımız bir şoför tarafından darp edildi. Bireysel olarak değil, kitlesel olarak buradayız. Bugüne kadar kişisel olarak beyanımız olmadı. Madem, bu işi önemsiyorlarsa, buyursunlar gelsinler uzlaşma masasında oturalım, problemlerimiz çözelim. Aksi takdirde, eylemlere gidip, hukuksal olarak hakkımızı arayacağız” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın