Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Aralık 2017 Cumartesi
-1.7 °C Açık

Otobüs seferleri sıklaştırılsın

Sabah saatlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle okula ve işe geç kalındığını belirten vatandaşlar, sabah ve akşam saatlerinde otobüs seferlerinin sıklaştırılmasını istediler.

09 EKİM 2017 PAZARTESİ 00:07
0
774
0
AA aa
Otobüs seferleri sıklaştırılsın

Köprü çalışmaları kapsamında güzergahların uzaması nedeniyle yaşanan sıkıntılarla baş etmeye çalışan vatandaşların bir diğer sıkıntısı da, sabahın erken saatlerinde halk otobüslerinde yaşanan yoğunluk!

Güneşin ilk ışınlarıyla birlikte okula ve işe yetişme telaşıyla evlerinden çıkan vatandaşların, uzayan güzergahlar nedeniyle yarım saat önceden evden çıkıyor olması da yeterli gelmiyor! Halk otobüslerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle öğrencilerin okula, ebeveynlerin de işe geç kaldığını ifade eden Mehmet İsmailoğlu adlı vatandaş, bu soruna çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

“CİDDİ SIKINTILAR YAŞANIYOR!”

Sabah erkenden okula giden öğrencilerin yaşanan yoğunluktan ötürü okula geç kaldığını ve genellikle ilk derslerdeki yoklamalara ‘yok’ yazıldıklarını anlatan İsmailoğlu; “Öğrenciler için ciddi sıkıntı. İlk derse geç kalıyorlar ve haliyle yoklamalara yetişemiyorlar. Biz ebeveynler de işyerine geç gidiyoruz. Çünkü sabahın erken saatlerinde herkes bir telaşla okuluna veya işine yetişmeye çalışıyor ancak otobüsler sürekli tıka basa dolu olduğu için üçüncü veya beşinci otobüse binebiliyoruz. İlgili kooperatifin bu soruna bir çözüm üretmesini bekliyoruz. Özellikle sabah işe veya okula gidiş saatleri ile akşam mesai çıkışlarında birkaç araç takviyesiyle yoğunluğu önleyebilirler. Bu hususta ilgililerin hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Çünkü çok fazla insan bu konudan mustarip!” sözleriyle genel bir talebi dile getirdi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın