Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Aralık 2017 Cumartesi
7.5 °C Açık

Işçi alımına 10 bin başvuru

Işkur bingöl il müdürlüğü bünyesinde alınacak 250 geçici işçi kadrosu için 10 bin kişi başvurdu.

09 EKİM 2017 PAZARTESİ 00:06
0
864
0
AA aa
Işçi alımına 10 bin başvuru

İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü tarafından, Toplum Yararına Çalıştırma Programları(TYÇP) kapsamında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde merkez ve bağlı köylerde çalıştırılmak üzere belirlediği 250 geçici işçinin çalışma yerleri için kura çekimi yapıldı.

Merkez 60. Yıl Sağlık Meslek Lisesi Okulu Konferans Salonu'nda konu hakkında yapılan bilgilendirme toplantısının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere İŞKUR müdürlüğünün belirlediği 250 işçinin çalışma yerleri için kura çekimi yapıldı.

Kura çekiminin ardından konuşan İŞKUR Bingöl İl Müdürü Halis Erdoğan, toplum yararına programının amacının işsiz kalan kişileri belli bir süre iş sahasına yönlendirmek ve kısa süreli de olsa belli bir istihdam sahası oluşturmak olduğunu söyledi.

10 BİN BAŞVURUDAN 250 KİŞİ SEÇİLDİ

Erdoğan, bu programa yaklaşık olarak 10 bin kişinin başvurduğunu, bu başvurular içinde yaklaşık 250 kişinin seçildiğini kaydetti.

Daha sonra programda bir konuşma yapan Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, köylerden müracaat edenlerin köylere verildiğini, şu an kurası çekilenlerin merkezdeki okullarda çalışacaklarını ifade etti. (İLKHA)

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın