Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Aralık 2017 Çarşamba
8.3 °C Parçalı Bulutlu

Ilk zabıta karakolu açıldı

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nce kentte ilk zabıta karakolu açıldı.

11 AĞUSTOS 2017 CUMA 05:12
0
465
1
AA aa
Ilk zabıta karakolu açıldı

Bingöl Belediyesi, daha önce belediyeye devredilen Yenişehir Şehit Hayrullah Polat Polis Merkezi’ni zabıta karakoluna çevirdi.

Bahçelievler mahallesinde bulunan karakolu ziyaret eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, burada yaptığı açıklamada, zor şartlar altında görev yapan zabıta ekiplerinin daha etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürebilmesi için karakol oluşturduklarını söyledi.

“TOPLUM OLARAK ZABITAYA DESTEK OLMALIYIZ”

Zabıta ekiplerinin birçok olumsuzluğa rağmen değişik görev alanlarında vatandaşlara hizmet verdiğini ifade eden Barakazi, “32 personelden oluşan zabıta müdürlüğümüz, belediye mücavir alanı içerisinde etkili bir şekilde görevini sürdürüyor. İlimizin düzeni, vatandaşlarımızın huzur ve sağlığını sağlamak amacıyla özverili bir şekilde çalışan zabıta memuru arkadaşlarımıza bütün toplumun destek olması gerekiyor. Belediyemizce alınan kararları, emir ve yasakları uygulamakla mükellef olan zabıta memuru arkadaşlarımız kentimizin evlatlarıdır. Onlara zorluk çıkarmak yerine, görev ve sorumluluklarını yerine getirmelerini sağlama noktasında yardımcı olmalıyız” dedi.

Kent genelinde işgaliyeye yönelik sürdürülen çalışmalara da değinen Barakazi, şunları söyledi:

“Zabıta ekiplerimiz, çarşı merkezi başta olmak üzere tüm cadde ve mahallelerde işgallerle mücadele ediyor. Farklı vesilelerle dile getirdiğimiz çağrıyı bir kez daha yeniliyorum, kurallara uymayan, yapılan ikazları dikkate almayan esnaflarımızın kaldırım işgaline son vermesini istiyoruz. Biz belediye olarak işgalle mücadelemizi kararlı bir şekilde yürüteceğiz. Bu anlamda tüm esnaf ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Her vatandaşımız işgaliye hususunda duyarlı olursa, zabıta ekiplerimize yardımcı olursa eminim ki bu sorun kısa sürede ortadan kalkacaktır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Kamil YALIN (@Misafir_20361)
11 Ağustos 2017 Cuma 10:12
Sayın başkanım isteyerek ve cani gönülden size oy verdim. yanlış anlaşılmasın zabıtanın görevini küçümsediğim anlamı taşımasın yalnız buruda bir soru sorayım bu zabıta ekipleri acaba Bingöl de görev yapıyorlar mı eğer öyle bir görevleri varsa 5 yol denilen bir bölge adresini bilirler mi eğer işgalleri önleme bir görevleri varsa oradaki kaldırımlar ve oda yetmemiş yolların işgalleri neden önlenmiyor. saygılarımla.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın