TARİH : 25 Kasım 2017 Cumartesi 08:57:20 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ : Bingöl’de işlek bir cadde üzerinde bulunan kutu paniğe neden oldu. Bomba imha uzmanının şüpheli paketi kontrollü olarak patlatmaya hazırlandığı sırada paketin sahibi telaşla bölgeye gelerek kutuyu polisten teslim aldı. HEM ÖĞRETMEN HEM HADEME! : Bingöl’e 90 kilometre uzaklıkta bulunan Tarhan Köyü İlkokulunda görev yapan 27 yaşındaki Seda öğretmen, tüm zorluklara rağmen öğrencilere eğitim vermek için büyük emek sarf ediyor. Seda öğretmen, evinde olduğu gibi okulda da odun kırıp sobasını yaktıktan sonra ders başı yapıyor. ŞEHRE GÖRE YATIRIM! : AK Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, AK Parti Ekonomi İşler Başkanlığı tarafından 81 ilde gerçekleşecek “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu” proje toplantısında; “En önemlisi hangi şehir hangi sektörle ön plana çıkıyorsa, o sektöre yönelik yatırımların arttırılmasıyla şehirlerin gelişmişlik düzeyini arttırmayı ve işsizliği azaltmayı hedefliyoruz” dedi. SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI! : Bingöl`de 22 ayrı suçtan aranan ve 11 yıl 7 ay hapis cezası kesinleşen şüpheli yakalandı. ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI : Bingöl’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda çeşitli etkinliklerle kutlandı. “KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLESİN” : AK Parti Bingöl Kadın Kolları İl Başkanlığı; “Kılıçdaroğlu`nu söylediği sözler tüm kadınlarımızı incitmiştir. Bir siyasetçi, eş ve baba olarak kendisini, sorumluluklarını hatırlamaya ve kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz.” ŞEHİT EBEDİYETE UĞURLANDI! : Askeri konvoya eşlik eden zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Faruk Barut, memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı. “KLASİK ZAZA EDEBİYATI” PANELİ DÜZENLENDİ : Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü tarafından “Klasik Zaza Edebiyatı” konulu panel düzenlendi. ZİRAİ DON UYARISI! : Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Bingöl genelinde yaşanabilecek hafif zirai don için vatandaşları uyardı. ARACI OLANLAR BEDAVAYA GETİREBİLİR! : Kasko poliçesi alırken, kasko yaptırırken küçük detaylara dikkat ederek olası bir kaza ya da arıza durumunda cebinizden binlerce lira çıkmasına engel olabilirsiniz.
“HASET VE FESAT ZARAR VERİR”
14-11-2017 22:09
359
0
Okul ziyaretlerine devam eden Vali Ali Mantı; “Konularımızı açık yüreklilikle konuşabilmeliyiz. Gizlilik, saklılık, haset ve fesat bizlere zarar verir. Açık sözlü ve dürüst olmalıyız” dedi.

Bingöl Valisi Ali Mantı, 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı münasebetiyle planlanan okul ziyaretlerine devam ediyor.  Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulunu ziyaret eden Vali Mantı ve beraberindekiler, okulların fiziki ve akademik incelemelerinin süreceğini aktardı.

Ziyaret kapsamında ilk olarak Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden heyet, Okul Aile Birliği üyeleriyle de bir araya geldi.

Okul ziyaretlerindeki amaca değinen Vali Ali Mantı, sorunların yakından görülmesinin daha verimli olacağını kaydetti.

“AÇIK SÖZLÜ VE DÜRÜST OLMALIYIZ”

Öğretmen ve öğrencilerle tanışıp karşılıklı dinlenmenin uygun olacağını belirten Vali Ali Mantı; “Okul ziyaretleri ile amacımız öğretmenlerimiz ve çocuklarımızla tanışmak ve karşılıklı birbirimizi dinlemektir. İnsanımızı ne kadar yakından tanırsak işlerimizde muvaffakiyet o kadar mümkün olur. İnsanlar tanıyamadıklarını tanımlarlar. Bizler tanımlama yerine karşılıklı tanışmayı tercih ediyoruz ve onun için okullarımızdayız. Yüz yüze olmak ve şikâyet ve taleplerimizi, varsa çözüm önerilerimizi aynı masa etrafında iken konuşmak çözüm odaklı bir yöntemdir. Bizler de bu yöntemle hareket ediyoruz. Konularımızı açık yüreklilikle konuşabilmeliyiz. Gizlilik, saklılık, haset ve fesat bizlere zarar verir. Açık sözlü ve dürüst olmalıyız. Siz değerli öğretmenlerimiz öğrencilerimizle ilgileniyorsunuz. Omuzlarınızda büyük mesuliyet var. Çocuklara bugün ne verirseniz yarın onu alırsınız. Sizlerden idealist insanlar yetiştirmenizi bekliyoruz.  Her yerde söylüyorum, ‘kişi kudreti nispetinde sorumludur’. Devletin vermiş olduğu imkanları kullanarak elimizden geleni yapmalıyız. Bu süreçte herkes sorumluluk almalı. Maalesef günümüzde ‘bilenler konuşmuyor, bilmeyenler ise susmuyor’. Sadece talep ve eleştiri ile istediğimiz felah toplumuna ulaşamayız. Teşekkür etme kültürünü daha da yaygınlaştırmalıyız. Devletimizin yaptığı yatırımları, vatandaşın hizmetine sunduğu imkanları takdir edebilmeliyiz” dedi.

“ÖĞRETMENLER HASSASİYET GÖSTERMELİ”

Öğretmenlerin her konuda öğrencilere karşı hassas ve dikkatli davranması gerektiğini vurgulayan Vali Mantı; “Özellikle öğretmenlerimizden geleceğin ahlaklı ve sorumlu fertleri için rol model olmaları konusunda hassasiyet göstermelerini bekliyorum. Eğitim ve ilim camiasının her türlü ideolojik meşguliyetten uzak durmasını ve sadece insan yetiştirmekle ilgilenmesini istiyorum. Çocuklarımızda davranış bozukluğuna yol açacak söz, fiil ve imalardan uzak durmalıyız.  Hak arayan ama hukuk karşısında haddini bilen öğrenciler yetiştirmeliyiz. Sorunlarını çözme konusunda sabır ve tahammül kavramını işlemeliyiz.  Dünya bizden ibaret değil; kalbimizi ve gönlümüzü farklı bilgi ve yaklaşımlara da açmalıyız. Evrensel doğrular hepimizi bağlar. Ehliyet, liyakat ve sadakat kavramlarını gündemleştirmeliyiz. Devletimizin birlik ve beraberliği, insanımızın geleceği için önyargılardan uzak durmalıyız. Adam harcamak maharet değildir. Adam yetiştirmeye çaba harcamalıyız. Birbirimizden öğrenmeye açık olmalıyız. Bilgilenme süreçlerinde farklı kaynaklardan beslenmek ve öylece doğruyu bulmak lazım. Bilgi, cesaret, merhamet ve haysiyet ancak özgür kafalarda olur, güdümlü ve güdük kafalarda olmaz. Okul Aile Birliği’nin okulları sahiplenmesi gerekir. Üyelerimiz okul idarecilerine ve öğretmenlerine yardımcı olmalı, sorunlar özellikle bu tüzel kişilik üzerinden çözülmeye çalışılmalıdır” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLERİMİZE BİLİNÇ VE ŞUUR DA VERMELİYİZ”

Merkez İmam Hatip Okulu’nu da ziyaret eden heyet öğretmenler, öğrenciler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile buluştu.

Yapılan işlerde kararlı olunması gerektiğine dikkat çeken Vali Mantı; “Temel hedefimiz zulümle hareket etmemek, baskı ile iş yapmamaktır. İşimizde ciddi ve kararlı olmalı, işimizi kendi kuralları ile yapmalıyız. Hiyerarşinin olmadığı yerde anarşi olur. Hiyerarşiyi bozarsak kaos olur. İdealist olmalıyız. Öğrencilerimize bilginin yanında bilinç ve şuur da vermeliyiz” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ
Bingöl’de işlek bir cadde üzerinde bulunan kutu paniğe neden oldu. Bomba imha uz...
HEM ÖĞRETMEN HEM HADEME!
Bingöl’e 90 kilometre uzaklıkta bulunan Tarhan Köyü İlkokulunda görev yapan 27 y...
SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI!
Bingöl`de 22 ayrı suçtan aranan ve 11 yıl 7 ay hapis cezası kesinleşen şüpheli y...
ŞEHRE GÖRE YATIRIM!
AK Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, AK Parti...
“KILIÇDAROĞLU ÖZÜR DİLESİN”
AK Parti Bingöl Kadın Kolları İl Başkanlığı; “Kılıçdaroğlu`nu söylediği sözler t...
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Bingöl’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenl...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.