Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Aralık 2017 Çarşamba
8.3 °C Parçalı Bulutlu

Çocuklar'oyun karavanı' ile buluştu

Bingöllü çocuklar oyun karavanı ile buluşarak, gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

11 AĞUSTOS 2017 CUMA 05:12
0
263
0
AA aa
Çocuklar`oyun karavanı` ile buluştu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki çocukların yaşlarına uygun etkinliklerle vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında "Oyun Karavanı" Bingöl’e geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Çocukları Kurtarın Vakfı ve Ümraniye Belediyesince yürütülen proje kapsamında Bingöl’e gelen karavan, çocukların ilgi odağı oldu.

Şehir stadyumunda kurulan oyun karavanında palyaçoların yüzlerini boyadığı çocuklar, geleneksel çuval, çizgi, ip çekme ve mendil kapmaca gibi oyunları oynayarak doyasıya eğlendi. Aileleriyle şarkı söyleyen ve kendilerine çeşitli hediyeler verilen çocuklar, unutamayacakları bir gün geçirdi.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Organizatörü Koray Akdemir, yapılan etkinliğin Türkiye’nin en neşeli projesi olduğunu söyledi.

Proje hakkında bilgiler veren Akdemir, “Bingöl’de çocuklarımıza geleneksel spor oyunlarını oynattık. Halat çekme, mendil kapmaca, sek sek oyunu, çuval yarışı oyunlarını oynattık. Çocuklarımız inanılmaz eğleniyorlar. Bu projemize destek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Ümraniye Belediyemiz tarafından projesi yürütülen oyun karavanımızı 8 ilde dolaştırıyoruz. Bingöl 7. ilimiz oldu. Gittiğimiz her şehirde çocuklarımızı eğlendirip yüzlerini güldüreceğiz. Hedefimiz oyun karavanımızı 81 ile yaygınlaştırmak ve oradaki çocuklarımızın yüreklerine dokunmak ve eğlencelerimize ortak etmektir” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın