Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Aralık 2017 Çarşamba
8.3 °C Parçalı Bulutlu

Çocuklara yönelik 'namaz' programı

Bingöl Kalem-Der tarafından Ağustos ayı içinde 6-10 yaş çocuklara yönelik 15 gün sürecek namaz programı düzenleyecek.

10 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE 01:50
0
389
0
AA aa
Çocuklara yönelik `namaz` programı

Bingöl Kalem-Der, Kur’an Nesli Platformu’nun ‘Hayat Namazla Güzel, Namaz Kılmayı Öğrenmeyen Kalmasın ve Haydi Namaza!’ sloganıyla namaz ayı olarak ilan ettiği Ağustos ayında 6-10 yaş çocuklara yönelik 15 gün sürecek namaz programı düzenleyeceğini duyurdu.

Kalem-Der'den yapılan açıklamada, Kıyamette kulun ilk sorguya çekileceği ibadetin namaz olduğu hatırlatılarak her Müslümanın öğrenmesi gereken önemli ibadetin namaz olduğunu söyledi.

Açıklamada, "6-10 yaş arasındaki çocuklara namaz öğretilecek. Kalem-Der merkez binalarında mahalle temsilciliklerinde ve Solhan, Genç, Karlıova ilçelerinde 15 gün süreyle namaz programı yapılacak. Programda çocuklara namazın önemi ile birlikte uygulamalı namaz öğretimi ve çeşitli etkinliklerle 6-10 yaş arasındaki çocuklara bu süre içerisinde hem namaz öğretilecek hem de sevdirilecek. 15 gün süre sonunda 18 Ağustos Cuma günü Kültür Merkezinde herkesin katılacağı bir final programı yapılacak. Ailelerimiz namaz kılmasını bilmeyen çocuklarını derneğimize getirip teslim edebilirler. Çocuklarını bu güzel etkinlikten mahrum bırakmasınlar.” ifadelerine yer verildi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın