TARİH : 17 Ağustos 2017 Perşembe 23:16:05 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ : AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kırsalında öldürüldü. Diğer fail ise yakalandı. `ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ` : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merkezi haline getireceğiz ve zengin turistleri Bingöl’e çekeceğiz. İnanıyorum ki Bingöl termal turizm yönünden Afyonkarahisar’ı da geçecek” dedi. GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI : "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DSİ parkı belediyeye devredilsin” talebini olumlu karşılayarak, devir için gerekli talimatı verdi. KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU : 16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan BİNHAD ekibi, kartal oyunuyla izleyenleri büyüledi. “15 TEMMUZ`UN FATURASI 60 MİLYAR LİRA” : 15 Temmuz`un Türkiye ekonomisine etkisiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2016`nın ilk 6 ayındaki yüzde 5`lik büyümeyi, ikinci yarıda da aynen gerçekleşecek bir referans kabul ederek, "Darbe girişimi nedeniyle büyümemizde yüzde 2 civarında kayıp hesaplayabiliriz. Bunun karşılığı yaklaşık 17 milyar dolar veya 60 milyar lira gibi bir rakam" dedi. ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!” : Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin acılı babası: “Sorumsuzca davrananlar cezalandırılsın. Yeni ölümler olmaması için Bingöl’e de tam donanımlı bir bebek yoğun bakım ünitesi açılsın” “KABUL EDİLEBİLİR TEKLİFLE MASAYA GELİNMELİ” : Eğitim Bir Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, hükümet adına Kamu İşveren Heyeti’ne başkanlık eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun sunduğu, “2018 için 3+3, 2019 için 3+3”lük teklifi, “Bu teklife kapalıyız” diyerek bu teklifi reddettikleriniz belirtti. Kava, Kamu İşveren Heyeti’nin kabul edilebilir bir teklifle masaya gelmesi gerektiğini söyledi. “7 AYDIR İLAÇ ÖDENEĞİNİ ALAMIYORUM” : Naim Kaysım, yaşadığı hastalıklardan dolayı başvurduğu SYDV’den 7 aydır ilaç ödeneğini alamadığını ifade etti. Kaysım, sorunun çözümü konusunda Vali Ali Mantı’dan yardım istedi. ÖZEL HASTANE ÜCRETLERİNE DİKKAT! : Özel hastanede tedavilerin bir bedeli var. SGK, ne kadar olacağını belirlemiş durumda. Bunun üzerinde ücret alınırsa hakkınızı aramanız mümkün.
“BİNGÖL TERMAL TURİZMDE SINIF ATLAYACAK”
03-08-2017 23:47
1502
0
Ilıcalar Beldesi’ndeki temaslarında termal kaynağı yerinde inceleyen Yılmaz, yatırımcılara destek olacaklarını vurgularken, zarar endişesi yaşayanlara da “Tesis sayısı artıkça cazibe artacak, zarar söz konusu olmayacak” diye seslendi. Beldede kurulan bir işletmenin açılışına da katılan Yılmaz’a, siyasette 10. Yılı anısına plaket verildi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Bingöl’de yatırımları da inceleyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, Ilıcalar Beldesi’nde, Bingöl Valiliği İl Özel İdaresince termal su boru hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Burada İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık’tan bilgi alan Yılmaz, ardından yeni kurulan bir işletmenin açılışına katıldı.

YILMAZ’DAN İSTİHDAM VURGUSU

Bingöl’ün meşhur Doğan Koç Soğuk Çeşme Kavurma Tesisleri’nin Ilıcalar’da kurduğu şubenin açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, işletmecisi Doğan ve Rıdvan Koç tarafından karşılandı.

Tesisle ilgili bilgi veren Rıdvan Koç, açılışa katılan protokol üyelerine ve davetlilere teşekkür etti.

Açılışta bir konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, tesiste 17 kişinin istihdam edildiği ve bunun istihdama iyi bir katkı olduğunu belirterek tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türkiye’deki istihdama bakıldığında 100 kişilik istihdamın yüzde 20’sinin sanayi, yüzde 20’sinin tarım, geri kalan yüzde 60’ın da hizmet sektörü ve inşaatlarda sağlandığını aktaran Yılmaz: “Türkiye’nin en önemli meselelerinden biri istihdam, ilimizin de en önemli meselelerinden birisi istihdam. Dolayısıyla bu tür tesislerin devreye girmesiyle, hizmet sektörünün gelişmesiyle işsizlik meselesine de ciddi anlamda katkıda bulunmuş oluyoruz” dedi.

ILICALAR BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR

Bingöl Valiliği İl Özel İdaresince yürütülen termal su boru hattındaki çalışmalara da değinen Yılmaz, Ilıcalar’ın, Bingöl için çok önemli bir turistik belde olduğunu ifade etti.

“Ilıcalar beldesi bizim gözbebeğimizdir. Bu beldemizde de gerekli çalışmalar yapılıyor. Devam eden projelerin tamamlanmasıyla da çok turistik bir hava kazanmış olacak. Uzun yıllar belde halkının büyük bir beklentisi olan göletin gövde kısmını tamamladık, şimdi sulama sistemi gelişecek. Buralara inşallah çok daha fazla bereket gelecek. Bizim görevimiz daha çok aş, iş oluşturmak, alt yapıları daha güzel hale getirmektir” dedi.

“BİNGÖL TERMAL TURİZMİN MERKEZİ OLACAK”

Bölgede yapılan sondaj çalışmaları kapsamında bulunan suyun Kent Park projesi kapsamında Ekinyolu bölgesine çekileceğini ve buradaki yatırımla turizme önemli bir katkı sağlanacağını anlatan Yılmaz, termal turizm kapsamında yatırım yapacaklara ‘Bingöl’ü tercih etmeleri’ çağrısında bulundu.

Bingöl’ün termal turizmde sınıf atlayacağını ve bölgede önemli bir cazibe merkezi olacağını dile getiren Yılmaz: “Bu bölgemizde sondaj çalışmaları yaptık. Özel idaremiz bir takım yeni kaynaklar buldu. Bu kaynaklar beli bir hattan boru hattıyla Ekinyolu bölgesine taşınacak. Ayrıca bu bölgeye yakın yerlere tesis kurmak isteyenlere de destek olacağız. Termal turizmde, tesis sayısı arttıkça bütün tesisler kazanır. Mevcut tesisler zarar edecek diye düşünmeyin. Çünkü tesis sayısı arttıkça bu bölgede bir kümeleme olacak. Bu bölgemiz daha fazla insanımızı cezbedecek. Mevcut tesislerde hizmet kalitelerini daha çok artıracak, daha çok müşteri çekecek ve bu bölge gerçekten çok farklı bir çehreye kavuşacak.”

YILMAZ’A 10. YIL ANISINA PLAKET

Buradaki konuşmasını tamamlayan Yılmaz’a bir de sürpriz yapıldı. Bingöl Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Abdulhamit Akarca, 2007’de Bingöl milletvekili olarak siyasete atılıp Meclis’e giren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz’a, siyasetteki 10. Yılı anısına plaket takdim etti ve bundan sonraki süreçte de başarılarının devamını diledi.

İnce düşüncesinden ötürü Akarca’ya teşekkür eden Yılmaz, ilk günden buyan hizmet adına verdikleri gayret ve mücadeleyi her daim sürdüreceklerini ifade etti.

Programa, Bingöl Valisi Ali Mantı, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ile kurum amirleri ve davetliler katıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ
AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kır...
GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI
"Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehr...
`ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ`
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merke...
KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU
16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni ...
DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DS...
ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!”
Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebe...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.