Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Aralık 2017 Cumartesi
-1.7 °C Açık

Bin 739 aileye 127 bin tl yardım

Bingöl umut kervanı insani yardım ve eğitim kültür derneği(bingöl umut kervanı), ağustos ve eylül aylarında bin 739 aileye 127 bin 424 tl değerinde ayni nakdi ve kırtasiye yardımında bulundu.

13 EKİM 2017 CUMA 03:38
0
1261
0
AA aa
Bin 739 aileye 127 bin tl yardım

Bingöl’de faaliyet gösteren Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği(Bingöl Umut Kervanı), 2017 yılı Ağustos ve Eylül aylarına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Demir; “Ağustos ve Eylül aylarında 1739 aileye 127 bin 424 TL değerinde ayni nakdi ve kırtasiye yardım yaptık. 105 aileye 6 bin 871 TL değerinde gıda, 1470 aileye 103 bin 110 TL değerinde kırmızı et dağıtımına aracı olduk. 147 öğrenciye 8 bin 593 TL değerinde kırtasiye malzemesi, 16 aileye 8 bin 850 nakdi yardımında bulunduk” dedi.

İnfakın faniye aldanmamayı öğrettiğine vurgu yapan Demir; “Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcayıncaya kadar cennete ve iyiliğin en güzeline ulaşamazsınız.  (Al-i İmran, 92)’ Kişi sevdiği şeylerden az olsun, çok olsun muhtaçlara verdiği zaman bu ayette müjdelenen iyiliğin en güzel derecesine yani birr’e ulaşmış olur. İnfak yapan, yani devamlı veren Yüce Allah’ın seçilmiş bir kuludur. Çünkü herkes veremez. Verenler de her zaman veremez. Dinimiz İslam, Müslümanı kendi arzusuyla vermek ve devamlı verme konusunda yetiştirir. Bu konuda dinin tavsiyelerine kulak vererek yetişen bir Müslüman, daima verir. Gece-gündüz, yaz- kış, varlıkta-darlıkta devamlı verir. Hatta kendisi yoksul bir durumda iken, kendinden daha yoksulları bulur ve onlara verir. İnfak Müslümanın arada bir yapacağı bir şey değildir. Namaz gibi sürekli yapılması gereken bir ameldir. Müslüman tüm güçsüzler gibi yoksulu da sever. Zira Allah güçsüzlerin yanında ve yardımındadır. Rasülullâh (s.a.v) de yoksulları sever ve “Allah’ım! Bana yoksulları sevdir” diye dua ederdi. Çalışmıyorlar, onun için fakirler. Biz ise gece- gündüz çalışıyoruz” sözü yoktur Müslümanın kitabında. Bu yardımlarda katkısı ve emeği geçen tüm hayırseverlerden cenabı Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın