Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Aralık 2017 Cumartesi
-1.7 °C Açık

Akın akın tanıtıma!

Ikincisi bu yıl 11-15 ekim tarihleri arasında yapılması planlanan 'bingöl tanıtım günleri' organizasyonu için son hazırlıklar yapılırken, bingöl'den istanbul'a yolculuklar da başladı.

09 EKİM 2017 PAZARTESİ 00:06
0
835
0
AA aa
Akın akın tanıtıma!

İlki 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de gerçekleştirilen ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonun ikincisi 11 Ekim 2017’de İstanbul Maltepe sahilinde yapılacak.  Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesi’nin yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun standının yer alacağı tanıtım günlerine sayılı gün kala, İstanbul’a doğru yolculuklar da başladı.

Maltepe sahilinde büyük bir katılımla açılışının yapılması hedeflenen tanıtım günlerine gitmek isteyenler, son güne kalmamak için İstanbul’un yolunu tutmaya başladı. Uçak ve şehirlerarası otobüs firmalarında yoğunluğun yaşandığı öğrenilirken, seyahat sıkıntısı yaşamak istemeyenler ise birkaç gün önceden İstanbul yolunu tuttu.

“AMAÇ, BİNGÖL’Ü TANITMAK VE HEMŞEHRİLERİ KAYNAŞTIRMAK”

Tanıtım günlerinin Bingöl için bir fırsat olduğunu belirten organizasyon kurulu üyesi ve BİNDAV Başkanı Müslüm Ayyıldız, organizasyonun temel amacını şu sözlerle özetledi;

“Bingöl’ün tarihi, turistik, kültürel, ekonomik vb. zenginliklerini ulusal kamuoyu nezdinde tanıtmak, İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin birbirleriyle yeni bağlar kurmalarını ve var olan bağları daha da pekiştirmelerini sağlamak, Türkiye’nin diğer illerinde yaşayan hemşerilerimizle iletişimi güçlendirmek, Bingöllüler arasında dayanışma ve kaynaşma ruhu inşa etmek, Bingöl’de veya diğer şehirlerde üretilen, Bingöl yöresine özgü ürünlerin ulusal piyasalarda tanıtımını sağlamak ve bu ürünlerin bugün ve gelecekte satışını sağlayacak ticari alanları ve ortamları kurmak, geliştirmek, Sivil toplum kuruluşlarımıza maddi ve manevi katkılar sağlamak, Bingöl dışında yaşayan insanlarımızın dikkatini yeniden memleketlerine çekmek, Bingöl’e dönük yapılabilecek ekonomik, sosyal, kültürel yatırımlara fikir, proje veya icraat aşamasında zemin hazırlamak.”

1 MİLYON KATILIM BEKLENİYOR

Öte yandan ilki yapılan ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonunda yaklaşık 500 bin gibi bir katılım gerçekleştiği öğrenilirken, bu yıl tanıtım günlerine yaklaşık 1 Milyon ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor. Ziyaretçi sayısının arttırılması için İstanbul’un cadde ve sokaklarına tanıtım günleri için yapılan afişler asılmaya devam ediyor. Ayrıca sosyal medya ve yazılı ile görsel basın vasıtasıyla da duyurular sürdürülüyor.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın