TARİH : 17 Ağustos 2017 Perşembe 23:27:10 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ : AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kırsalında öldürüldü. Diğer fail ise yakalandı. `ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ` : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merkezi haline getireceğiz ve zengin turistleri Bingöl’e çekeceğiz. İnanıyorum ki Bingöl termal turizm yönünden Afyonkarahisar’ı da geçecek” dedi. GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI : "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DSİ parkı belediyeye devredilsin” talebini olumlu karşılayarak, devir için gerekli talimatı verdi. KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU : 16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan BİNHAD ekibi, kartal oyunuyla izleyenleri büyüledi. “15 TEMMUZ`UN FATURASI 60 MİLYAR LİRA” : 15 Temmuz`un Türkiye ekonomisine etkisiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2016`nın ilk 6 ayındaki yüzde 5`lik büyümeyi, ikinci yarıda da aynen gerçekleşecek bir referans kabul ederek, "Darbe girişimi nedeniyle büyümemizde yüzde 2 civarında kayıp hesaplayabiliriz. Bunun karşılığı yaklaşık 17 milyar dolar veya 60 milyar lira gibi bir rakam" dedi. ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!” : Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin acılı babası: “Sorumsuzca davrananlar cezalandırılsın. Yeni ölümler olmaması için Bingöl’e de tam donanımlı bir bebek yoğun bakım ünitesi açılsın” “KABUL EDİLEBİLİR TEKLİFLE MASAYA GELİNMELİ” : Eğitim Bir Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, hükümet adına Kamu İşveren Heyeti’ne başkanlık eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun sunduğu, “2018 için 3+3, 2019 için 3+3”lük teklifi, “Bu teklife kapalıyız” diyerek bu teklifi reddettikleriniz belirtti. Kava, Kamu İşveren Heyeti’nin kabul edilebilir bir teklifle masaya gelmesi gerektiğini söyledi. “7 AYDIR İLAÇ ÖDENEĞİNİ ALAMIYORUM” : Naim Kaysım, yaşadığı hastalıklardan dolayı başvurduğu SYDV’den 7 aydır ilaç ödeneğini alamadığını ifade etti. Kaysım, sorunun çözümü konusunda Vali Ali Mantı’dan yardım istedi. ÖZEL HASTANE ÜCRETLERİNE DİKKAT! : Özel hastanede tedavilerin bir bedeli var. SGK, ne kadar olacağını belirlemiş durumda. Bunun üzerinde ücret alınırsa hakkınızı aramanız mümkün.
AİLE DEĞERLERİ İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR
26-02-2017 23:12
2299
0
Bingöl Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Genel Sekreteri Doç. Dr. Abdullah Taşkesen, bazı televizyon programlarının aile değerlerini itibarsızlaştırmaya çalıştığını söyledi.

Bingöl Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Genel Sekreteri Taşkesen, toplumun büyük çoğunluğunun tepkisine neden olan bazı televizyon programlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bu programlarla aile değerlerinin itibarsızlaştırmak istendiğini belirten Taşkesen, bunların yayınlanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Taşkesen, "Televizyonlar ve bilişim teknolojisi toplumun değer yargıları üzerinde öncülük rolü oynayabiliyorlar. Eğer gelişmiş bir toplum ya da evrensel değerlere sahip olma yolunda zorluklar yaşıyorsak bu kültürel altyapıdaki eksiklikten dolayı aleyhimize dönebiliyor. Günümüzdeki bazı televizyon programları aile üzerinde bir çöküntü yaşatır, aileyi itibarsızlaştırırlar. Bununla birlikte değerlerin itibarsızlaştırılması söz konusudur. Değerler itibarsızlaşırsa dini duygu ve hassasiyetler erozyona uğrar. Sosyal hayatın her tarafında kadın itibarsızlaşır. Toplumun temel taşı olmak yerine bir meta olur. Kadın itibarsızlaştırıldığında evlilik ve bu evlilikte doğan çocuklar itibarsızlaştırılıyor. Bu da sosyal hayatta bizim yapımıza uymayan çok yıkıcı sonuçların çıkmasına vesile olabilir." dedi.

"MAGAZİN VE İZDİVAÇ PROGRAMLARI ÇEŞİTLİ OLUMSUZLUKLARA NEDEN OLUYOR"

Televizyon kanallarında yayınlanan bazı programların insanları yanlış yollara sevk ettiğini dile getiren Taşkesen, sözlerine şöyle devam etti:

"Televizyonlarda bilimin dışında bir alana hitap eden ve toplumun çok büyük bir kesiminin rağbet ettiği bir süreç var. Televole, magazin, izdivaç programları çeşitli olumsuzluklara neden oluyorlar. Televizyondaki herhangi bir dizi, program toplumun yararına bir değer üretiyorsa makbuldür. Toplumun değer yargılarını yıpratıyor, toplumu sıradanlaştırıyor ve toplumsal yapıyı itibarsızlaştırıyorsa sosyal problem olarak karşımıza çıkıyor. Bilimsel tartışmalar yapılabilir, hikmetle ilgili fikirler, beyanlar, diziler, belgeseller çekilebilir. Maalesef ülkemizde bunlar az ve yetersiz. Bunun da dostlukların, arkadaşlıkların itibarsızlaştığı, insanların birbirlerine güvenmediği, birbirlerine kuşkuyla baktığı bir süreci başlattığını görüyoruz."

"RTÜK`E BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR"

Taşkesen, bu durumda Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek, "Bu tip televizyon kanallarının topluma zararlı olduğu net bir şekilde ortaya çıkıyor. Tabi bunun çözümleri vardır. Burada hem hükümete hem de RTÜK`e büyük görevler düşüyor. Toplumun değer yargılarını göz ardı etmeye başladığınız an sosyal çözülme olur. Sosyal çözülme kaos, belirsizlik ve güvensizlik yaşanmasına vesile olur. Bunun ortadan kaldırılması için de toplumlar kendine has ve kendi özü olan değerlere bağlı kalmak zorundadırlar." ifadelerini kullandı.

"TELEVİZYONLARDA FAYDALI PROGRAMLAR YAPILMALI"

Eğitim, aile, inanç ve değerlerin muhafaza edilmesi gerektiğini belirten Taşkesen, "Televizyonlarda faydalı programlar yapılması gerekiyor. Ama maalesef uyuşturucu, alkol, sigara ya da döven, öldüren, mafya türü tiplerin yetişmesine öncülük yapılıyor. Küçük küçük yerlerde sigaranın çok zararlı olduğunu ifade ederiz ve ona ağır müeyyideler uygularız ama filmlerde öyle sahneler var ki sigara onun yanında çok masum kalıyor. Erdemli, eğitimli aileler onurlu, şahsiyetli, karakterli bir sosyal organizasyon oluşturmak zorunda. Eğitim, aile, mukaddesat ve değerler evrenseldir. Umumun buna sahip çıkması lazım. Her birimizin üzerimize düşen göreve bulunduğumuz mekân ve yeri göz önünde bulundurarak sahip çıkma zorunluluğu var." şeklinde konuştu. (İLKHA)

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ
AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kır...
GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI
"Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehr...
`ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ`
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merke...
KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU
16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni ...
DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DS...
ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!”
Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebe...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.