Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
16 Aralık 2017 Cumartesi
-1.7 °C Açık

48 aileye yardım eli

Bingöl'de bir dernek kasım ayı içerisinde 48 aileye 7 bin 892 lira nakdi ve kırtasiye yardımı yaptı.

07 ARALIK 2017 PERŞEMBE 23:03
0
1831
0
AA aa
48 aileye yardım eli

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği Bingöl Şubesi tarafından, Kasım ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı), Kasım ayında 48 aileye 7 bin 892 TL değerinde ayni nakdi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği(Bingöl Umut Kervanı) Başkanı Mehmet Tamaç; “Kasım ayında 48 aileye 7 bin 892 TL değerinde ayni ve nakdi yardım yaptık. 33 aileye iki bin 592 TL değerinde gıda, 15 aileye 5 bin 300 TL nakdi yardımında bulunduk” diye konuştu.

“MÜMİN MALI DAĞITMAK İÇİN KAZANIR”

Cimriliğin müminlerin özelliğinin olmadığını anımsatan Tamaç; “Mümin toplayıcı değil, dağıtıcı olmalıdır. Zira mümin malı dağıtmak için kazanır. Verirken tükeneceğinden korkmaz. Çünkü verenin Allah olduğunu bilir. Zaten kendisine ver diyen de Allah’tır: “Siz Allah için bir şey verdiğinizde Allah onun daha iyisini verir. O, rızık verenlerin en hayırlısıdır.” (Sebe, 39) Cimri, paranın egemenliğine boyun eğdiğinden paranın mahkûmudur. O yüzden devamlı bunalım içindedir, doyumsuzdur, sevgisizdir. Fedakârlığın, vermenin ne kadar güzel olduğunu, ahiret ödülü yanında dünyada da insanı mutlu ettiğini bilemez. Cimriliğin sebebi mal hırsı ve gelecekte yoksul kalma korkusudur. Cimrilik yüzünden durmadan para biriktiren ve tükenir endişesiyle hastalıklarında bile harcamayıp dünyayı dahi kendilerine zehir eden para mahkûmları vardır. Oysa para ve mal Allah’ın nimetidir ve bu nimet harcandıkça Allah onu artırır. Cimri, insanlar arasında da Allah katında da sevimsizdir. Cenab-ı Hak onlardan bahsederken şöyle buyurur: ‘Onlar ki hem kıskanır, cimrilik ederler hem de herkese cimrilik tavsiye ederler ve Allah’ın kendilerine fazlından verdiği şeyleri saklarlar. Biz de böyle nimetleri gizleyen nankörlere hor ve rüsvay edici bir azap hazırladık.’ (Nis, 37) Bingöl Umut Kervanı olarak Bangladeş hükümetine sığınan Arakan’lı kardeşlerimiz için yardım kampanyası devam etmektedir, katkılarınızı bekliyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın