`ÜNİVERSİTE EN BÜYÜK DEĞERİMİZDİR`

Bingöl Valisi Ali Mantı; “Üniversite bizim en büyük değerimizdir. Pilot üniversite olarak tarım, bal ve endemik bitkiler konusunda iyi tercih yapılmış. Karar verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

YÖK Kalite Kurulu tarafından görevlendirilen Dış Değerlendirme Takımı, Pilot Üniversite kapsamında Bingöl Üniversitesi’nin paydaşları olan Bingöl Valiliği, Kurum Müdürleri ve Bingöl`deki STK`lar ile toplantı yaptı.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak başkanlığında Üniversite Senato Toplantı Salonunda geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi.

Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma Alanında 5 pilot üniversiteden biri olan Bingöl Üniversitesi’nin bölgeye sunacağı katkılardan söz eden Çapak, bölgenin kalkınacağını vurguladı.

Dış Değerlendirme Takımı’nın üniversitenin çalışmaları üzerinde titizlikle durduğunu vurgulayan Çapak; “Üniversitemiz birimlerinin adeta fotoğraflarını çekerek detaylı bir değerlendirme sürecine tabi tutmaktadır. Bu sürecin yararlı olacağı kanaatindeyim. Dış paydaşlara desteklerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

"ÜNİVERSİTE EN BÜYÜK DEĞERİMİZDİR"

Bal ve bal ürünleri konusunda Bingöl Üniversitesi verilen kararın iyi bir tervih olduğunu kaydeden Vali Ali Mantı, kararı alanlara teşekkürlerini iletti.

Bingöl Üniversitesi’nin bölgede bir değer olduğunu da belirten Vali Mantı; "Üniversite bizim en büyük değerimizdir. Pilot üniversite olarak tarım konusunda, bal konusunda ve endemik bitkiler konusunda iyi tercih yapılmış. Karar verenlere teşekkür ediyorum. Bizdeki iyi niyet, birlik ve beraberlik ruhu inşallah üniversite ile birlikte harmanlarsak, daha güzel işler başarırız hepimiz. Hepimizin üniversitemize katkısı olacak ve üniversitemizin beklentilerin üstünden geleceğine inanıyorum" diye konuştu.