KÖPRÜDE SON 20 GÜN!

Bingöl’ün iki yakasını birbirine bağlayan Çapakçur Köprüsü’nde sona gelindi. Köprünün 30 Kasım’da tamamen bitip trafiğe açılacağı öğrenildi.

Mart 2017 tarihinde yıkılıp inşasına başlanan Çapakçur Köprüsü’nün bitimine sayılı günler kaldı. Önceki gün kirişlerin bitmesinin ardından beton dökümü yapılan köprüde yaya ve oto korkuluklarının imalatına başlanıldığı öğrenildi.

Karayolları 8. Bölge Şube Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, köprünün verilen 30 Kasım tarihinde açılacağına anımsatıldı.  Kirişlerinin bitmesinin ardından beton dökme işleminde de sona gelindiği belirtilirken, bundan sonraki aşamanın korkuluklar olduğu söylendi.

Özel yapım korkuluklar tercih edildiğini aktaran yetkili; “Korkulukların imalatına geçiş yaptık. Önümüzdeki süreçlerde köprünün direkleri, halatları, yaya ve oto korkulukları yapılacak. Hafta içi herhangi bir aksilik olmazsa köprünün üstyapı yani asfaltlama çalışmalarına geçeceğiz ve verdiğimiz 30 Kasım tarihinde ise köprüyü vatandaşlarımızın hizmetine sorunsuz bir şekilde açacağız” denildi.