FEDAŞ’A YENİ MÜDÜR!

Sık sık vatandaşlara ve kamuya yaşattığı sıkıntılarla gündeme gelen elektrik dağıtım firması AKSA Fırat EDAŞ’da müdür değişikliği yapıldı.

Geçtiğimiz dönemlerde bazı iddialar ve istifalarla gündeme gelen şirkette, son dönemlerde de işlerin aksaması noktasında şikayetler vardı. Bazı yerlerde kaldırılmayan direkler, hava kararınca yanmayan sokak lambaları, kirası ucuz diye ücra yerlere açılan fatura ödeme noktası gibi sıkıntıların görmezden gelinmesi üzerine harekete geçen şirket yeni bir müdür görevlendirdi.

YENİ MÜDÜR KARDEŞ ŞEHİR GÜMÜŞHANE’DEN

Aksa Çoruh EDAŞ Gümüşhane Müdürü Fatih Balta, Bingöl iline tayin olması sebebiyle, Bingöl-Genç’te Efsane Kaymakam olarak bilinen Gümüşhane Valisi Okay Memiş’e veda ziyaretinde bulundu.

Aksa firmasının Bingöl İl Müdürlüğü’ne atanan Aksa Çoruh EDAŞ Gümüşhane İl Müdürü Fatih Balta ile Valilik makamında bir süre görüşen Vali Memiş, Gümüşhane’de görevli bulunduğu süre içerisindeki çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Memiş, Fatih Balta’ya Karaca Mağarası rölyefi ve başarı belgesi verdi.

PAZARTESİ GÖREVE BAŞLAYACAK

Dün Torul Belediye Başkanını makamında ziyaret eden Balta’nın önümüzdeki Pazartesi Bingöl’deki görevine başlaması bekleniyor. Gümüşhane’de ilçelere vedalaşma ziyaretlerinde bulunan Balta, bunların ardından yeni görevine başlayacak. Torul Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “Bingöl AKSA Elektrik İl Müdürlüğü`ne atanan AKSA Elektrik il müdürü Fatih Balta Belediye Başkanımız sn. Nidai Köroğlu`na veda ziyaretinde bulundu. Başkanımız ziyaretin anısına hediye takdim ederken bu zamana kadar ilimiz ve ilçemize katkılarından dolayı kendilerine teşekkür etti” ifadeleri kullanıldı.