1 MİLYON TL’LİK GÖLET TAMAM!

Bakan Eroğlu; “Proje ile yılda 1 milyon 25 bin TL gelir artışı sağlayarak, çiftçilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nce 2016 yılında yapımına başlanan Ilıcalar Göleti tamamlandı. İnşa edilen gölet ile birlikte bin 360 dekar zirai arazi modern sulama sistemi ile sulanacağı öğrenilirken, temelden yüksekliği 27,50 metre olan gölet ön yüzü membran kaplı homojen dolgu tipinde inşa edildi.

Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Ilıcalar Göleti’nin bakan Eroğlu tarafından sıkı bir takibe alındığı belirtilirken, proje ile bin 360 dekar zirai alanın suya kavuşacağı da hatırlatıldı.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜZÜ GÜLECEK”

Gölet ile birlikte bölgedeki tarım artışına ciddi bir katkı sağlanacağını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Hizmete aldığımız gölet ile mevcut ürünlerde verim ve üretim artışı sağlanacak. Proje ile yılda 1 milyon 25 bin TL gelir artışı sağlayarak, çiftçilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.