“BİNGÖL TERMAL TURİZMDE SINIF ATLAYACAK”

Ilıcalar Beldesi’ndeki temaslarında termal kaynağı yerinde inceleyen Yılmaz, yatırımcılara destek olacaklarını vurgularken, zarar endişesi yaşayanlara da “Tesis sayısı artıkça cazibe artacak, zarar söz konusu olmayacak” diye seslendi. Beldede kurulan bir işletmenin açılışına da katılan Yılmaz’a, siyasette 10. Yılı anısına plaket verildi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Bingöl’de yatırımları da inceleyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, Ilıcalar Beldesi’nde, Bingöl Valiliği İl Özel İdaresince termal su boru hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Burada İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık’tan bilgi alan Yılmaz, ardından yeni kurulan bir işletmenin açılışına katıldı.

YILMAZ’DAN İSTİHDAM VURGUSU

Bingöl’ün meşhur Doğan Koç Soğuk Çeşme Kavurma Tesisleri’nin Ilıcalar’da kurduğu şubenin açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, işletmecisi Doğan ve Rıdvan Koç tarafından karşılandı.

Tesisle ilgili bilgi veren Rıdvan Koç, açılışa katılan protokol üyelerine ve davetlilere teşekkür etti.

Açılışta bir konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, tesiste 17 kişinin istihdam edildiği ve bunun istihdama iyi bir katkı olduğunu belirterek tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türkiye’deki istihdama bakıldığında 100 kişilik istihdamın yüzde 20’sinin sanayi, yüzde 20’sinin tarım, geri kalan yüzde 60’ın da hizmet sektörü ve inşaatlarda sağlandığını aktaran Yılmaz: “Türkiye’nin en önemli meselelerinden biri istihdam, ilimizin de en önemli meselelerinden birisi istihdam. Dolayısıyla bu tür tesislerin devreye girmesiyle, hizmet sektörünün gelişmesiyle işsizlik meselesine de ciddi anlamda katkıda bulunmuş oluyoruz” dedi.

ILICALAR BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR

Bingöl Valiliği İl Özel İdaresince yürütülen termal su boru hattındaki çalışmalara da değinen Yılmaz, Ilıcalar’ın, Bingöl için çok önemli bir turistik belde olduğunu ifade etti.

“Ilıcalar beldesi bizim gözbebeğimizdir. Bu beldemizde de gerekli çalışmalar yapılıyor. Devam eden projelerin tamamlanmasıyla da çok turistik bir hava kazanmış olacak. Uzun yıllar belde halkının büyük bir beklentisi olan göletin gövde kısmını tamamladık, şimdi sulama sistemi gelişecek. Buralara inşallah çok daha fazla bereket gelecek. Bizim görevimiz daha çok aş, iş oluşturmak, alt yapıları daha güzel hale getirmektir” dedi.

“BİNGÖL TERMAL TURİZMİN MERKEZİ OLACAK”

Bölgede yapılan sondaj çalışmaları kapsamında bulunan suyun Kent Park projesi kapsamında Ekinyolu bölgesine çekileceğini ve buradaki yatırımla turizme önemli bir katkı sağlanacağını anlatan Yılmaz, termal turizm kapsamında yatırım yapacaklara ‘Bingöl’ü tercih etmeleri’ çağrısında bulundu.

Bingöl’ün termal turizmde sınıf atlayacağını ve bölgede önemli bir cazibe merkezi olacağını dile getiren Yılmaz: “Bu bölgemizde sondaj çalışmaları yaptık. Özel idaremiz bir takım yeni kaynaklar buldu. Bu kaynaklar beli bir hattan boru hattıyla Ekinyolu bölgesine taşınacak. Ayrıca bu bölgeye yakın yerlere tesis kurmak isteyenlere de destek olacağız. Termal turizmde, tesis sayısı arttıkça bütün tesisler kazanır. Mevcut tesisler zarar edecek diye düşünmeyin. Çünkü tesis sayısı arttıkça bu bölgede bir kümeleme olacak. Bu bölgemiz daha fazla insanımızı cezbedecek. Mevcut tesislerde hizmet kalitelerini daha çok artıracak, daha çok müşteri çekecek ve bu bölge gerçekten çok farklı bir çehreye kavuşacak.”

YILMAZ’A 10. YIL ANISINA PLAKET

Buradaki konuşmasını tamamlayan Yılmaz’a bir de sürpriz yapıldı. Bingöl Belediyesi AK Partili Meclis Üyesi Abdulhamit Akarca, 2007’de Bingöl milletvekili olarak siyasete atılıp Meclis’e giren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz’a, siyasetteki 10. Yılı anısına plaket takdim etti ve bundan sonraki süreçte de başarılarının devamını diledi.

İnce düşüncesinden ötürü Akarca’ya teşekkür eden Yılmaz, ilk günden buyan hizmet adına verdikleri gayret ve mücadeleyi her daim sürdüreceklerini ifade etti.

Programa, Bingöl Valisi Ali Mantı, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ile kurum amirleri ve davetliler katıldı.