TARİH : 17 Ağustos 2017 Perşembe 21:20:31 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ : AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kırsalında öldürüldü. Diğer fail ise yakalandı. `ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ` : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merkezi haline getireceğiz ve zengin turistleri Bingöl’e çekeceğiz. İnanıyorum ki Bingöl termal turizm yönünden Afyonkarahisar’ı da geçecek” dedi. GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI : "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DSİ parkı belediyeye devredilsin” talebini olumlu karşılayarak, devir için gerekli talimatı verdi. KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU : 16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan BİNHAD ekibi, kartal oyunuyla izleyenleri büyüledi. “15 TEMMUZ`UN FATURASI 60 MİLYAR LİRA” : 15 Temmuz`un Türkiye ekonomisine etkisiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2016`nın ilk 6 ayındaki yüzde 5`lik büyümeyi, ikinci yarıda da aynen gerçekleşecek bir referans kabul ederek, "Darbe girişimi nedeniyle büyümemizde yüzde 2 civarında kayıp hesaplayabiliriz. Bunun karşılığı yaklaşık 17 milyar dolar veya 60 milyar lira gibi bir rakam" dedi. ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!” : Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin acılı babası: “Sorumsuzca davrananlar cezalandırılsın. Yeni ölümler olmaması için Bingöl’e de tam donanımlı bir bebek yoğun bakım ünitesi açılsın” “KABUL EDİLEBİLİR TEKLİFLE MASAYA GELİNMELİ” : Eğitim Bir Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, hükümet adına Kamu İşveren Heyeti’ne başkanlık eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun sunduğu, “2018 için 3+3, 2019 için 3+3”lük teklifi, “Bu teklife kapalıyız” diyerek bu teklifi reddettikleriniz belirtti. Kava, Kamu İşveren Heyeti’nin kabul edilebilir bir teklifle masaya gelmesi gerektiğini söyledi. “7 AYDIR İLAÇ ÖDENEĞİNİ ALAMIYORUM” : Naim Kaysım, yaşadığı hastalıklardan dolayı başvurduğu SYDV’den 7 aydır ilaç ödeneğini alamadığını ifade etti. Kaysım, sorunun çözümü konusunda Vali Ali Mantı’dan yardım istedi. ÖZEL HASTANE ÜCRETLERİNE DİKKAT! : Özel hastanede tedavilerin bir bedeli var. SGK, ne kadar olacağını belirlemiş durumda. Bunun üzerinde ücret alınırsa hakkınızı aramanız mümkün.
Kiğı / Ana Sayfa

TARİHİ CAMİİ RESTORE EDİLECEK
25 Nisan 2017 Salı 22:20:00
TARİHİ CAMİİ RESTORE EDİLECEK
3 Aralık 2015 yılında meydana gelen depremde minaresi ve abdesthanesi hasar gören Kiğı’daki 616 yıllık tarihi Balaban Bey Cami`nin restore çalışmasının yakında başlayacağı belirtildi.
Yorum : 0
9 GÜNLÜK ELEKTRİK KESİNTİSİ
27 Mayıs 2016 Cuma 21:06:00
9 GÜNLÜK ELEKTRİK KESİNTİSİ
AKSA Fedaş tarafından yapılacak çalışmalardan dolayı, Kiğı merkez ve 4 köyde 9 gün arayla 8 saatlik programlı elektrik kesintisi yapılacak.
Yorum : 0
“KİMLİĞİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALKIYOR”
04 Aralık 2014 Perşembe 20:21:00
“KİMLİĞİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALKIYOR”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl’ün Kiğı kongresini gerçekleştirdi. Kongrede konuşan İl Başkanı Yusuf Coşkun, demokratikleşme hamlelerinin devam ettiğini ifade ederek: “Çözüm süreci ve Alevi açılımı ile birlikte vatandaşın kimliği ve inancı önündeki engeller de kalkıyor” dedi.
Yorum : 0
DÜŞMANDAN KURTULUŞUN 98. YILDÖNÜMÜ
27 Kasım 2014 Perşembe 06:36:00
DÜŞMANDAN KURTULUŞUN 98. YILDÖNÜMÜ
Bingöl’ün Kiğı İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.
Yorum : 0
DÖRT PKK’LI TESLİM OLDU
21 Haziran 2014 Cumartesi 11:44:00
DÖRT PKK’LI TESLİM OLDU
Genelkurmay Başkanlığı, PKK mensubu dört kişinin silahsız ve teçhizatsız şekilde teslim olduğunu duyurdu.
Yorum : 0

BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.