TARİH : 23 Ekim 2017 Pazartesi 01:13:34 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
ÖLDÜRÜLEN PKK’LI SAYISI 4’E YÜKSELDİ : Bingöl’de terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda öldürülen terörist sayısı 4’e yükseldi. “POTANSİYELİ KULLANMAYA KARARLIYIZ” : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bingöl, bir taraftan kış turizmine uygun, bir taraftan termal kaynakları olan bir ilimiz. Dolayısıyla bu potansiyelimizi, Bingöl’ün kalkınması yönünde ve özellikle gençlerimize istihdam sağlamak için kullanmaya kararlıyız” dedi. AK PARTİ’DE KRİTİK VİRAJ : AK Parti’nin 6’ıncı Olağan Kongresi’nde Solhan, Genç ve Merkez ilçe başkanları bu hafta sonu resmen belirlenecek. Hafta başından itibaren de AK Parti’nin 2019 sürecini derinden etkileyecek olan il başkanlığı sürecine start verilecek. İKİ MAHALLEYE SAĞLIK OCAĞI VE OKUL : ‘Halk Toplantıları’ kapsamında İnalı Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, İnalı ve Kültür Mahallelerine sağlık ocağı ve okul yapılacağını söyledi. GENǒTE GÜVENLİK TOPLANTISI : Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaymakam Hasan Hüseyin Vural Başkanlığında ilçedeki siyasi parti temsilcileriyle güvenlik toplantısı düzenledi. AKAY:“ PLAKAYI VERİN CEZAYI YAZALIM” : Engellilerin şehir içi halk otobüslerine alınmadığı şikâyetini yanıtlayan İl Emniyet Müdürü Metin Akay; “Eğer öyle bir durum ile karşılaşırsanız, plakayı bize bildirin cezayı yazalım” dedi. TERÖR PROPAGANDASINA GÖZALTI : Bingöl’ün de dahil olduğu 8 ilde, terör propagandası yapanlara gözaltı operasyonu başladı. İKİNCİ KAFİLE UĞURLANDI : Bingöl Valiliği, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Karabük’e ikinci öğrenci kafilesi uğurlandı. “İMAM HATİPLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR” : İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “İmam Hatip Okulları bizim için çok önemlidir. Tüm okulların olduğu gibi İmam Hatip okullarının sorunları da benim sorunlarımdır” dedi. “8 KİŞİNİN GELİRİ, 4 MİLYAR İNSANIN GELİRİNDEN FAZLA” : Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi; “Dünyadaki en zengin sekiz kişinin geliri, dünya nüfusunun 3.6 milyarlık kısmının gelirine eşdeğerdir” dedi.
Kiğı / Ana Sayfa

TARİHİ CAMİİ RESTORE EDİLECEK
25 Nisan 2017 Salı 22:20:00
TARİHİ CAMİİ RESTORE EDİLECEK
3 Aralık 2015 yılında meydana gelen depremde minaresi ve abdesthanesi hasar gören Kiğı’daki 616 yıllık tarihi Balaban Bey Cami`nin restore çalışmasının yakında başlayacağı belirtildi.
Yorum : 0
9 GÜNLÜK ELEKTRİK KESİNTİSİ
27 Mayıs 2016 Cuma 21:06:00
9 GÜNLÜK ELEKTRİK KESİNTİSİ
AKSA Fedaş tarafından yapılacak çalışmalardan dolayı, Kiğı merkez ve 4 köyde 9 gün arayla 8 saatlik programlı elektrik kesintisi yapılacak.
Yorum : 0
“KİMLİĞİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALKIYOR”
04 Aralık 2014 Perşembe 20:21:00
“KİMLİĞİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALKIYOR”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl’ün Kiğı kongresini gerçekleştirdi. Kongrede konuşan İl Başkanı Yusuf Coşkun, demokratikleşme hamlelerinin devam ettiğini ifade ederek: “Çözüm süreci ve Alevi açılımı ile birlikte vatandaşın kimliği ve inancı önündeki engeller de kalkıyor” dedi.
Yorum : 0
DÜŞMANDAN KURTULUŞUN 98. YILDÖNÜMÜ
27 Kasım 2014 Perşembe 06:36:00
DÜŞMANDAN KURTULUŞUN 98. YILDÖNÜMÜ
Bingöl’ün Kiğı İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.
Yorum : 0
DÖRT PKK’LI TESLİM OLDU
21 Haziran 2014 Cumartesi 11:44:00
DÖRT PKK’LI TESLİM OLDU
Genelkurmay Başkanlığı, PKK mensubu dört kişinin silahsız ve teçhizatsız şekilde teslim olduğunu duyurdu.
Yorum : 0

BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.