TARİH : 17 Ağustos 2017 Perşembe 21:21:55 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
FAİLLERDEN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ : AK Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert`in olayının faillerden biri Bingöl kırsalında öldürüldü. Diğer fail ise yakalandı. `ZENGİN TURİSTLERİ BİNGÖL’E ÇEKECEĞİZ` : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Güzel Bingöl’ümüzü termal turizm merkezi haline getireceğiz ve zengin turistleri Bingöl’e çekeceğiz. İnanıyorum ki Bingöl termal turizm yönünden Afyonkarahisar’ı da geçecek” dedi. GÜMÜŞHANE-BİNGÖL BULUŞMASI : "Kardeş Şehirler Projesi" kapsamında Gümüşhane’ye giden Bingöllüler, burada şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. DSİ PARKI BELEDİYEYE DEVREDİLİYOR : Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin “DSİ parkı belediyeye devredilsin” talebini olumlu karşılayarak, devir için gerekli talimatı verdi. KARTALLAR FİNALDE GÖZ DOLDURDU : 16 ekibin yarıştığı final yarışmasında ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan BİNHAD ekibi, kartal oyunuyla izleyenleri büyüledi. “15 TEMMUZ`UN FATURASI 60 MİLYAR LİRA” : 15 Temmuz`un Türkiye ekonomisine etkisiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2016`nın ilk 6 ayındaki yüzde 5`lik büyümeyi, ikinci yarıda da aynen gerçekleşecek bir referans kabul ederek, "Darbe girişimi nedeniyle büyümemizde yüzde 2 civarında kayıp hesaplayabiliriz. Bunun karşılığı yaklaşık 17 milyar dolar veya 60 milyar lira gibi bir rakam" dedi. ACILI BABA: “BAŞKA BEBEKLER ÖLMESİN!” : Tam donanımlı hastanelerde yer bulunmadığı için yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin acılı babası: “Sorumsuzca davrananlar cezalandırılsın. Yeni ölümler olmaması için Bingöl’e de tam donanımlı bir bebek yoğun bakım ünitesi açılsın” “KABUL EDİLEBİLİR TEKLİFLE MASAYA GELİNMELİ” : Eğitim Bir Sen Bingöl Şube Başkanı Yunus Kava, hükümet adına Kamu İşveren Heyeti’ne başkanlık eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun sunduğu, “2018 için 3+3, 2019 için 3+3”lük teklifi, “Bu teklife kapalıyız” diyerek bu teklifi reddettikleriniz belirtti. Kava, Kamu İşveren Heyeti’nin kabul edilebilir bir teklifle masaya gelmesi gerektiğini söyledi. “7 AYDIR İLAÇ ÖDENEĞİNİ ALAMIYORUM” : Naim Kaysım, yaşadığı hastalıklardan dolayı başvurduğu SYDV’den 7 aydır ilaç ödeneğini alamadığını ifade etti. Kaysım, sorunun çözümü konusunda Vali Ali Mantı’dan yardım istedi. ÖZEL HASTANE ÜCRETLERİNE DİKKAT! : Özel hastanede tedavilerin bir bedeli var. SGK, ne kadar olacağını belirlemiş durumda. Bunun üzerinde ücret alınırsa hakkınızı aramanız mümkün.
Genç / Ana Sayfa

AÇ KALAN AYI, KOVANLARA ZARAR VERDİ
30 Temmuz 2017 Pazar 22:27:00
AÇ KALAN AYI, KOVANLARA ZARAR VERDİ
Bingöl’ün Genç ilçesinde aç kalan ayı, arı kovanlarına zarar verdi.
Yorum : 0
ESNAFLARDAN İSRAİL MALLARINA BOYKOT
30 Temmuz 2017 Pazar 22:26:00
ESNAFLARDAN İSRAİL MALLARINA BOYKOT
Bingöl’ün Genç ilçesindeki bazı esnaflar, İsrail`in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa`da uyguladığı zorbalığı protesto etmek için İsrail mallarını boykot etti.
Yorum : 0
BİNGÖL`DE 11 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
27 Haziran 2017 Salı 19:14:00
BİNGÖL`DE 11 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
İHA’ların tespit ettiği teröristler, helikopterlerce ateş altına alındı. Vali Köşger: “Havadan alınan görüntünün ardından skorsky tipi helikopterlerle açılan ateşte, 11 terörist etkisiz hale getirildi.” Öldürülen teröristlerin, Akdağ gurubu olduğu değerlendiriliyor.
Yorum : 0
BİNGÖL`DE BİR ŞEHİT DAHA!
12 Haziran 2017 Pazartesi 21:00:00
BİNGÖL`DE BİR ŞEHİT DAHA!
Genç İlçesi Yeniyazı Köyü kırsalında askeri aracın geçişi esnasında teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir uzman çavuş şehit oldu.
Yorum : 0
50 ÖĞRENCİ KERMES GELİRİYLE SEVİNDİ
30 Nisan 2017 Pazar 21:24:00
50 ÖĞRENCİ KERMES GELİRİYLE SEVİNDİ
Genç İlçesi Nuri Özaltın İlkokulu tarafından yardıma muhtaç öğrenciler için düzenlenen kermesten elde edilen gelirle 50 öğrenciye giysi ve eğitim yardımı yapıldı.
Yorum : 0

BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.