TARİH : 23 Ekim 2017 Pazartesi 01:13:30 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
ÖLDÜRÜLEN PKK’LI SAYISI 4’E YÜKSELDİ : Bingöl’de terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda öldürülen terörist sayısı 4’e yükseldi. “POTANSİYELİ KULLANMAYA KARARLIYIZ” : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bingöl, bir taraftan kış turizmine uygun, bir taraftan termal kaynakları olan bir ilimiz. Dolayısıyla bu potansiyelimizi, Bingöl’ün kalkınması yönünde ve özellikle gençlerimize istihdam sağlamak için kullanmaya kararlıyız” dedi. AK PARTİ’DE KRİTİK VİRAJ : AK Parti’nin 6’ıncı Olağan Kongresi’nde Solhan, Genç ve Merkez ilçe başkanları bu hafta sonu resmen belirlenecek. Hafta başından itibaren de AK Parti’nin 2019 sürecini derinden etkileyecek olan il başkanlığı sürecine start verilecek. İKİ MAHALLEYE SAĞLIK OCAĞI VE OKUL : ‘Halk Toplantıları’ kapsamında İnalı Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, İnalı ve Kültür Mahallelerine sağlık ocağı ve okul yapılacağını söyledi. GENǒTE GÜVENLİK TOPLANTISI : Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaymakam Hasan Hüseyin Vural Başkanlığında ilçedeki siyasi parti temsilcileriyle güvenlik toplantısı düzenledi. AKAY:“ PLAKAYI VERİN CEZAYI YAZALIM” : Engellilerin şehir içi halk otobüslerine alınmadığı şikâyetini yanıtlayan İl Emniyet Müdürü Metin Akay; “Eğer öyle bir durum ile karşılaşırsanız, plakayı bize bildirin cezayı yazalım” dedi. TERÖR PROPAGANDASINA GÖZALTI : Bingöl’ün de dahil olduğu 8 ilde, terör propagandası yapanlara gözaltı operasyonu başladı. İKİNCİ KAFİLE UĞURLANDI : Bingöl Valiliği, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Karabük’e ikinci öğrenci kafilesi uğurlandı. “İMAM HATİPLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR” : İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “İmam Hatip Okulları bizim için çok önemlidir. Tüm okulların olduğu gibi İmam Hatip okullarının sorunları da benim sorunlarımdır” dedi. “8 KİŞİNİN GELİRİ, 4 MİLYAR İNSANIN GELİRİNDEN FAZLA” : Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murtaza Korlaelçi; “Dünyadaki en zengin sekiz kişinin geliri, dünya nüfusunun 3.6 milyarlık kısmının gelirine eşdeğerdir” dedi.
Genç / Ana Sayfa

AÇ KALAN AYI, KOVANLARA ZARAR VERDİ
30 Temmuz 2017 Pazar 22:27:00
AÇ KALAN AYI, KOVANLARA ZARAR VERDİ
Bingöl’ün Genç ilçesinde aç kalan ayı, arı kovanlarına zarar verdi.
Yorum : 0
ESNAFLARDAN İSRAİL MALLARINA BOYKOT
30 Temmuz 2017 Pazar 22:26:00
ESNAFLARDAN İSRAİL MALLARINA BOYKOT
Bingöl’ün Genç ilçesindeki bazı esnaflar, İsrail`in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa`da uyguladığı zorbalığı protesto etmek için İsrail mallarını boykot etti.
Yorum : 0
BİNGÖL`DE 11 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
27 Haziran 2017 Salı 19:14:00
BİNGÖL`DE 11 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ
İHA’ların tespit ettiği teröristler, helikopterlerce ateş altına alındı. Vali Köşger: “Havadan alınan görüntünün ardından skorsky tipi helikopterlerle açılan ateşte, 11 terörist etkisiz hale getirildi.” Öldürülen teröristlerin, Akdağ gurubu olduğu değerlendiriliyor.
Yorum : 0
BİNGÖL`DE BİR ŞEHİT DAHA!
12 Haziran 2017 Pazartesi 21:00:00
BİNGÖL`DE BİR ŞEHİT DAHA!
Genç İlçesi Yeniyazı Köyü kırsalında askeri aracın geçişi esnasında teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir uzman çavuş şehit oldu.
Yorum : 0
50 ÖĞRENCİ KERMES GELİRİYLE SEVİNDİ
30 Nisan 2017 Pazar 21:24:00
50 ÖĞRENCİ KERMES GELİRİYLE SEVİNDİ
Genç İlçesi Nuri Özaltın İlkokulu tarafından yardıma muhtaç öğrenciler için düzenlenen kermesten elde edilen gelirle 50 öğrenciye giysi ve eğitim yardımı yapıldı.
Yorum : 0

BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.